XVIII Niedziela Zwykła – Przemienienie Pańskie – 06.08.2023r.

XVIII Niedziela Zwykła – Przemienienie Pańskie – 06.08.2023r.

  1. Dziś po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Taca jako jedna w kwartale przeznaczona na utrzymanie cmentarza. Radnych proszę po mszy o podliczenie.
  2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Dominika, w środę św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), w czwartek św. Wawrzyńca a w piątek św. Klarę.
  3. W przyszłą niedzielę o 1900 w katedrze nabożeństwo fatimskie. W tym miesiącu nasza parafia wraz z Zalesiem jest odpowiedzialna za przygotowanie tego nabożeństwa, dlatego zapraszam do liczniejszego udziału niż zwykle. Proszę też by mężczyźni w czasie nabożeństwa podjęli figurę Matki Bożej a dzieci relikwie ŚŚ. Hiacynty i Franciszka.
  4. W przyszły poniedziałek odpust w Borku Starym.
  5. W następny wtorek Matki Bożej Zielnej. U nas dożynki na sumie o 1100.
  6. Przypominamy, że Przedszkole przy kościele na Zalesiu deklaruje pomoc w miesiącu sierpniu w opiece nad dziećmi przedszkolnymi i wczesnoszkolnymi. Szczegóły na stronie przedszkola.
  7. 10 września w Markowej odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Gdyby ktoś był chętny na udział w tym wydarzeniu to proszę do wtorku zgłosić. Szczegóły w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Za tydzień przy naszym kościele będzie przeprowadzona zbiórka na rehabilitację p. Waldemara Długosza z Łańcuta. Doznał on zatrzymania akcji serca i był w śpiączce. Rehabilitacja miesięcznie kosztuje 14 tys. zł. Szczegóły w przedsionku na tablicy ogłoszeń. Biskup Rzeszowski wyraził zgodę na przeprowadzenie zbiórki w kościołach rzeszowskich. Za tydzień żona chorego będzie zbierać ofiary przy naszym kościele. Zachęcamy do ofiarności.
  9. Serdecznie dziękuję za zakupienie kwiatów i posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Kukuczki od numeru 118 do 134. Za tydzień dyżur ten przejmą mieszkańcy ul. Św. Rity i Św. Walentego.

 

Dodaj komentarz