XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022r.

XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022r.

  1. Dziś w Borku Starym odpust.
  2. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Po każdej mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów a na sumie dożynki i poświęcenie wieńców dożynkowych. Jutro msze św. jak w niedzielę o 730, 930 i 1100. Jutro w rocznicę Bitwy Warszawskiej – „cudu nad Wisłą” Święto Wojska Polskiego.
  3. We wtorek wspomnienie św. Rocha i św. Stefana Węgierskiego, w środę św. Jacka a w sobotę św. Bernarda.
  4. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Miłosierdzia Bożego i bł. Jerzego Popiełuszki.
  5. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby inwestycyjne parafii.
  6. Pragnę serdecznie podziękować parafianom za liczny udział we wczorajszym nabożeństwie fatimskim w katedrze. Dziękuję osobom prowadzącym różaniec i mimo, że ze względu na deszcz nie było procesji to mężczyznom, którzy byli gotowi do niesienia figury Matki Bożej i dzieciom które nastawiły się na niesienie relikwii dzieci fatimskich św. Hiacynty i Franciszka.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Inglot i Paulina Filip – zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  8. W następny wtorek czyli 23 sierpnia planujemy pielgrzymkę parafialną do Biecza, Lipinek, Kobylanki, Kamiannej, Krynicy Zdroju i Dębowca. Koszt ok. 100 zł. Zapisy już od dziś.
  9. Serdecznie dziękuję za zakupienie kwiatów i ziela oraz posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ulicy Św. Walentego z numerów parzystych od 60 do 108.

 

 

Dodaj komentarz