XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019r

XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019r

 

  1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii.
  2. Msze święte przez cały tydzień rano o 715 i wieczorem o 1800.
  3. W trzecią środę miesiąca nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w czwartek do św. Rity z ucałowaniem relikwii.
  4. W tygodniu wspominamy: w czwartek NMP Królowej, w piątek bł. Władysława Findysza, w sobotę św. Bartłomieja – odpust w Chmielniku.
  5. W przyszłą niedzielę w katedrze Dożynki Diecezjalne na mszy św. o 1200. Dziękując jeszcze raz za przygotowanie trzech pięknych wieńców dożynkowych i całą oprawę dożynkową /bryczki, śpiewy, stroje ludowe/ zachęcam do wzięcia udziału i reprezentowania naszej parafii na dożynkach w katedrze. Za tydzień różaniec poprowadzi Róża p. Heleny Szyszki.
  6. Rada Osiedla Matysówka zaprasza na Dni Osiedla i 1 "Piknik na pożegnanie lata". Odbędzie się dn. 31sierpnia(sobota) od godz. 15.00 na terenie boiska szkolnego. Więcej informacji na Facebooku i plakatach.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. O podjęcie tego dyżuru w najbliższym tygodniu proszę osoby z numerów od 6 do 10 jeszcze według starej numeracji.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Patryk Śliż z Matysówki i Kinga Pawliszyn z Krakowa Olszanicy – zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami powinien powiadomić UP.
  9. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o sanktuarium w Zawarnicy na Ukrainie. W „Niedzieli” dowiemy się o akcji „Polska pod Krzyżem” – o wielkiej modlitwie narodu, która ma odbyć się 14 września.

Dodaj komentarz