XX Niedziela Zwykła – 20.08.2023r.

XX Niedziela Zwykła – 20.08.2023r.

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy świętej o podliczenie.
 2. W tym tygodniu wypada: we wtorek NMP Królowej, w środę bł. Władysława Findysza, w czwartek św. Bartłomieja Apostoła, w piątek św. Ludwika a w sobotę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 3. We wtorek nowenna do św. Rity a w piątek do Dzieciątka Jezus.
 4. W przyszłą niedzielę w katedrze Dożynki Diecezjalne na mszy św. o 1200. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. Z tej okazji jeszcze raz dziękuję Zespołowi „Matysowianie”, kapeli oraz grupie rodzinnej z początku Matysówki za przygotowanie pięknych wieńców i całą oprawę dożynkową /bryczki, śpiewy, stroje ludowe,/. Dziękuję za zaangażowanie dzieci i przekazywanie przez to pięknej naszej polskiej tradycji. Zachęcam również do wzięcia udziału i reprezentowania naszej parafii na dożynkach w katedrze.
 5. Dziękuję za liczny udział parafian w zeszłą niedzielę w nabożeństwie fatimskim, za zaangażowanie w liturgię słowa, mężczyznom za niesienie figury Matki Bożej zaś dzieciom i ich mamom za niesienie relikwii Dzieci Fatimskich – ŚŚ. Hiacynty i Franciszka.
 6. Małżonka p. Waldemara serdecznie dziękuje za ofiary złożone tydzień temu na jego rehabilitację. Podziękowanie wywieszone jest na tablicy ogłoszeń.
 7. „Bóg zapłać również za ofiary do puszek złożone na pomoc poszkodowanym w powodzi w Słowenii.
 8. Duszpasterze z Chmielnika serdecznie zapraszają w czwartek na odpust z racji święta św. Bartłomieja.
 9. Z piątku na sobotę udajemy się z pielgrzymką parafialną do Wilna. Uczestnicy niech zgromadzą się na parkingu przy Domu Kultury o północy.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Bartłomiej Sitek z Rzeszowa-Matysówki i Klaudia Gunia z Łukawca – zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakupienie kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy Św. Walentego numery parzyste od 60 do 108.

 

Dodaj komentarz