XXI Niedziela Zwykła – 21.08.2022r.

XXI Niedziela Zwykła – 21.08.2022r.

  1. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy świętej o podliczenie.
  2. W tym tygodniu wypada: jutro NMP Królowej, we wtorek bł. Władysława Findysza, w środę św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek św. Ludwika, w piątek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, a w sobotę św. Moniki.
  3. Jutro nowenna do św. Rity a w czwartek do Dzieciątka Jezus.
  4. We wtorek o 600 wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Biecza, Kobylanki, Kamiannej, Krynicy Zdroju i Dębowca. Pielgrzymów proszę po mszy świętej na krótkie spotkanie do zakrystii. Ze względu na pielgrzymkę we wtorek nie będzie w naszym kościele mszy świętej.
  5. W przyszłą niedzielę w katedrze Dożynki Diecezjalne na mszy św. o 1200. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. Z tej okazji jeszcze raz dziękuję Zespołowi „Matysowianie” oraz grupie rodzinnej z początku Matysówki za przygotowanie pięknych wieńców i całą oprawę dożynkową /bryczki, śpiewy, stroje ludowe, film na youtube/. Zachęcam również do wzięcia udziału i reprezentowania naszej parafii na dożynkach w katedrze.
  6. Są jeszcze do nabycia książki o ks. Franciszku Rząsie. W czwartek w Jarosławiu na ul. Sanowej 11 o godz. 1700 odbędzie się uroczysta promocja tej książki i wspomnienie ks. Franciszka. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  7. Powstała inicjatywa „Czyścimy czyściec” niosąca modlitewną pomoc zmarłym. Można się dołączyć do wspólnej modlitwy w każdą środę o 2120 na kanale „Ku Bogu” na youtube. Szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Inglot i Paulina Filip – zapowiedź trzecia. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
  9. Serdecznie dziękuję panu kościelnemu za posprzątanie kościoła bo z wyczytanych numerów nikt się nie zgłosił oraz państwu Monice i Tomaszowi Szylarom za ufundowanie kwiatów na ołtarz. W najbliższym tygodniu proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Górskiej oraz Św. Walentego numery nieparzyste do 97.

 

 

Dodaj komentarz