XXI Niedziela zwykła – 22.08.2021 r.

XXI Niedziela zwykła – 22.08.2021 r.

  1. Dziś do 930 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu wspominamy: jutro bł. Władysława Findysza, we wtorek św. Bartłomieja Apostoła, w środę św. Ludwika, w czwartek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, w piątek św. Monikę a w sobotę św. Augustyna.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Dzieciątka Jezus, a w niedzielę do bł. Bronisława Markiewicza.
  4. W czwartek ze względu na odpust na Drabiniance msza święta wieczorna w naszym kościele będzie pół godziny wcześniej czyli o 1730.
  5. W przyszłą niedzielę w katedrze Dożynki Diecezjalne na mszy św. o 1200. Dziękując jeszcze raz Zespołowi „Matysowianie”, naszym strażakom oraz grupie przekrojowej od dzieci poprzez młodzież do starszych za przygotowanie pięknych wieńcy i całą oprawę dożynkową /bryczki, śpiewy, stroje ludowe/ zachęcam do wzięcia udziału i reprezentowania naszej parafii na dożynkach w katedrze. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
  6. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę z zeszłej niedzieli a także za ofiary na leczenie zagraniczne chorej dziewczynki z Ukrainy.
  7. Przedszkole, które powstało obok kościoła na Zalesiu zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym na zajęcia, które odbywają się przez cały sierpień. Trwają też zapisy do tego przedszkola na nowy rok szkolny. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej przedszkolenazaret.edu.pl, jak i na parafialnej stronie i parafialnym facebooku Zaleskiego Sanktuarium.
  8. Rzeszowski Dom Kultury w Matysówce zaprasza dzieci w piątek 27 sierpnia od 1700 do 2000 na warsztaty plenerowe Wakacyjna Akademia Smyka w ramach miejskiej akcji „Atrakcje na wakacje”.
  9. Rada Osiedla i Dom Kultury w Matysówce zapraszają w przyszłą niedzielę na piknik rodzinny „Pożegnanie lata”, który odbędzie się na boisku za szkołą od 1500 do 2000.
  10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła panu kościelnemu i jego żonie oraz pani Bogusławie Pomianek, gdyż z wyczytanych numerów nikt nie przyszedł. W najbliższym tygodniu proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ulicy Św. Rity oraz Św. Walentego od numeru 28 do 50.

 

 

 

 

Dodaj komentarz