XXI Niedziela Zwykła – 25.08.2018r.

XXI Niedziela Zwykła – 25.08.2018r.

 1. Dziś w katedrze rzeszowskiej dożynki diecezjalne od godz. 1100.
 2. Msze św. w tym tygodniu wieczorem o godz. 1800, a w czwartek i piątek również rano o 715.
 3. W tym tygodniu czcimy w poniedziałek Matkę Bożą Częstochowską, we wtorek św. Monikę, w środę św. Augustyna, w czwartek męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Również w czwartek nowenna do bł. Bronisława Markiewicza z ucałowaniem relikwii.
 4. W sobotę spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego od godz. 1700. Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież ze szkół średnich a rodziców prosimy o przypomnienie, by dzieci z Bogiem rozpoczęły nowy rok szkolny.
 5. W przyszłą niedzielę, w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej w miejscu śmierci partyzanta Jana Bałdy o godz. 1600 odbędzie się msza św. w intencji ofiar II wojny światowej i o pokój na świecie. Zapraszamy i prosimy o przygotowanie ołtarza polowego.
 6. Tradycyjnie w II niedzielę września odbędzie się piesza pielgrzymka do sanktuarium Pani Łaskawej w Chmielniku. Serdecznie zapraszamy na tę pielgrzymkę szczególnie kandydatów do bierzmowania i dzieci przed I Komunią św. wraz rodzicami, ale nie tylko. Każdy ma jakieś intencje, może za coś dziękować, przepraszać czy o coś prosić Maryję. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych a różaniec poprowadzi Róża p. Władysławy Wojciechowskiej.
 8. Rada Osiedla Matysówka zaprasza na Dni Osiedla i 1 "Piknik na pożegnanie lata". Odbędzie się dn. 31sierpnia(sobota) od godz. 15.00 na terenie boiska szkolnego. Więcej informacji na Facebooku i plakatach.
 9. „Bóg zapłać” za ofiary z III niedzieli miesiąca na potrzeby parafialne.
 10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 11 do 15 jeszcze według starej numeracji.
 11. W „Gościu Niedzielnym” i „Źródle” dowiemy się wiele na temat cudów Matki Bożej Częstochowskiej. Jest też nowy numer „Naszej Arki” oraz „Dominika” dla dzieci pierwszokomunijnych.

 

 

 

Dodaj komentarz