XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023r.

XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023r.

  1. Dziś w katedrze o 1200 dożynki diecezjalne a za tydzień na Jasnej Górze ogólnopolskie. Jutro ze względu na pielgrzymkę msza święta będzie tylko rano. Nie będzie mszy o 1800.
  2. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Augustyna, we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w piątek bł. Bronisławę.
  3. We wtorek po mszy wieczornej nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi zarówno rano jak i wieczorem od 1715. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież by przystąpiły do spowiedzi przed rozpoczęciem roku szkolnego a rodzice by tego dopilnowali.
  5. W piątek rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się o pokój i za ofiary tej wojny. W niedzielę natomiast, jak będzie sprzyjająca pogoda, o godz. 1500 będzie dodatkowa msza św. w miejscu śmierci partyzanta Jana Bałdy. Zapraszamy i prosimy o przygotowanie ołtarza polowego.
  6. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Rozpoczęcie roku szkolnego za tydzień w poniedziałek mszą św. o 900.
  8. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę z zeszłej niedzieli.
  9. Ze względu na beatyfikację tradycyjna pielgrzymka piesza do sanktuarium w Chmielniku zamiast w drugą odbędzie się w trzecią niedzielę września.
  10. Serdecznie dziękujemy pani kościelnej za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Górskiej oraz Św. Walentego numery nieparzyste do 97.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz