XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019r.

XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019r.

 1. Dziś po pierwszej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej mszy św. proszę o pozostanie na krótkie spotkanie radnych parafialnych.
 2. W odpowiedzi na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, Biskup Rzeszowski postanowił, by dziś o godz. 14.00 rozbrzmiały wszystkie dzwony kościelne w naszej diecezji. Natomiast o godz. 1600 będzie dziś dodatkowa msza św. przy krzyżu, w miejscu śmierci partyzanta Jana Bałdy.
 3. Msze św. w tym tygodniu wieczorem o godz. 1800, a w dodatkowa o 715.
 4. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. o 830, na którą zapraszamy nie tylko dzieci i nauczycieli ale w miarę możliwości rodziców i dziadków. Po mszy uroczyste rozpoczęcie roku w szkole.
 5. W tym tygodniu wypada pierwsza środa z nowenną do św. Józefa; w pierwszy czwartek godzina święta; w pierwszy piątek spowiedź od 1700 a po mszy nabożeństwo do NSPJ; w pierwszą sobotę różaniec i nabożeństwo wynagradzające NSNMP.
 6. W sobotę na mszy wieczornej będzie procesja z wieńcami dożynkowymi wokół kościoła, natomiast poświęcenie ziarna siewnego w niedzielę na każdej mszy świętej.
 7. W najbliższą sobotę i niedzielę w Hyżnem odpust – kustosz serdecznie zaprasza.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się piesza pielgrzymka do sanktuarium Pani Łaskawej w Chmielniku, na która zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie kandydatów do bierzmowania i I Komunii św. wraz rodzicami. Wyjście z kościoła o 915. Powrót we własnym zakresie. Dla tych, którzy nie będą mieli własnego środka lokomocji, będzie podstawiony bus. Porządek mszy św. w przyszłą niedzielę pozostaje bez zmian o 730 i 1030. Różaniec poprowadzi Róża p. Ludwiki Wojtowicz.
 9. W sobotę 14 września w święto Podwyższenia Krzyża odbędzie się ogólnopolska modlitwa „Polska pod Krzyżem”. Centralne spotkanie odbędzie się we Włocławku. Jest możliwość wyjazdu z parafią św. Michała. Szczegóły znajdziemy na plakacie.
 10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 16 do 20 jeszcze według starej numeracji.
 11. W prasie katolickiej znajdziemy wiele na temat wybuchu II wojny światowej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy również na temat egzorcyzmów. Jest też nowy numer „Rycerza Niepokalanej” oraz „Rycerzyka” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

Dodaj komentarz