XXII Niedziela zwykła – 03.09.2023r.

XXII Niedziela zwykła – 03.09.2023r.

  1. Dziś po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. O 1500 będzie dodatkowa msza św. przy krzyżu, w miejscu śmierci partyzanta Jana Bałdy.
  2. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. O 900 będzie msza święta a później uroczyste rozpoczęcie w szkole. Zapraszamy na mszę św. wszystkie dzieci, nauczycieli, rodziców, dziadków. Będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi, gdyż na I piątek niewiele dzieci przystąpiło. Tu apel do rodziców, aby zachęcić dzieci i samemu dać przykład, bo Pan Bóg inaczej patrzy na ofiarę czy prośbę składaną z czystym sercem.
  3. W piątek uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Na mszy świętej wieczornej poświęcenie ziarna oraz procesja z wieńcami dożynkowymi. Poświęcenie ziarna będzie również w przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej. Przy okazji serdecznie dziękuję grupom wieńcowym za reprezentowanie naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w katedrze.
  4. W pierwszą środę miesiąca po mszy wieczornej nowenna do św. Józefa a w pierwszy czwartek „godzina święta”.
  5. W piątek po mszy św. spotkanie wszystkich ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
  6. W przyszłą niedzielę w Markowej odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Jest kilka biletów na stoliku z gazetami, gdyby ktoś ewentualnie zdecydował się jechać. Ze względu na beatyfikację pieszą pielgrzymkę do Chmielnika przesuwamy na trzecią niedzielę września czyli 17stego.
  7. Wspólnota Dzieła Intronizacji NSPJ organizuje pielgrzymkę na ogólnopolskie nocne czuwanie w Świętym Krzyżu. Wyjazd spod Katedry 14. 09. 23r. o 1400. Zapisy pod nr tel: 720 107 327 lub 601 793 810.
  8. Trwają zapisy do Przedszkola Świętej Rodziny z Nazaretu przy kościele w Zalesiu. Więcej informacji o ofercie na stronie przedszkola.
  9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Św. Walentego z numerów nieparzystych od 101 do 149.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz