XXII Niedziela Zwykła – 28.08.2022r.

XXII Niedziela Zwykła – 28.08.2022r.

 1. Dziś w katedrze o 1200 dożynki diecezjalne a za tydzień na Jasnej Górze ogólnopolskie. Natomiast przy naszym kościele można nabyć książkę autorstwa p. Zdzisława Krawczyka „Dawne Zalesie”.
 2. W tym tygodniu wspominamy: jutro męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w czwartek bł. Bronisławę, w sobotę św. Grzegorza Wielkiego – papieża.
 3. Jutro po mszy wieczornej nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi zarówno rano jak i wieczorem. Po mszy wieczornej na krótkie spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania (kl. VIII).
 5. We środę od 1730 będzie możliwość spowiedzi dla dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny. Można potraktować tę spowiedź jako pierwszopiątkową. Zapraszamy zarówno dzieci uczęszczające do naszej szkoły jak i do innych szkół, w tym do średnich.
 6. W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego. O 900 będzie msza święta a później uroczyste rozpoczęcie w szkole. Zapraszamy na mszę św. wszystkie dzieci, nauczycieli, rodziców, dziadków. W tym dniu przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się za poległych i o pokój na świecie.
 7. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast o 1500 będzie dodatkowa msza św. w miejscu śmierci partyzanta Jana Bałdy w intencji ofiar II wojny światowej i o pokój na świecie. Zapraszamy i prosimy o przygotowanie ołtarza polowego.
 8. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę z zeszłej niedzieli. Również dziękuję za wspólne pielgrzymowanie i miłą atmosferę na pielgrzymce.
 9. Są jeszcze do nabycia książki o ks. Franciszku Rząsie.
 10. W drugą niedzielę września odbędzie się tradycyjnie pielgrzymka piesza do sanktuarium w Chmielniku. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania wraz z ich rodzicami.
 11. Fundacja „Auxilium” uruchamia od 1 IX linię wsparcia dla małżonków, młodzieży i opiekunów, a zwłaszcza dla rodzin przeżywających kryzys. Pod bezpłatnym numerem tel. 800 800 607 można uzyskać pomoc specjalistów (m.in. psychologa, prawnika, seksuologa, psychoterapeuty i terapeuty rodzinnego). Więcej informacji znajduje się na plakatach.
 12. W przyszłą niedzielę na boisku szkolnym od 1300 do 1700 odbędzie się piknik rodzinny. Serdecznie zaprasza Rada Osiedla Matysówka.
 13. Trwają zapisy do Przedszkola Świętej Rodziny z Nazaretu przy kościele w Zalesiu. Więcej informacji na stronie przedszkola.
 14. Serdecznie dziękuję wyznaczonej ekipie za posprzątanie kościoła oraz państwu młodym za ufundowanie kwiatów na ołtarz. W najbliższym tygodniu proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Św. Walentego numery nieparzyste od 101 do 149.

Dodaj komentarz