XXII Niedziela zwykła – 29.08.2021 r.

XXII Niedziela zwykła – 29.08.2021 r.

  1. Dziś w katedrze o 1200 diecezjalne dożynki.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w środę bł. Bronisławę, w piątek św. Grzegorza Wielkiego – papieża.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi rano i od 1715.
  4. We wtorek od 1715 będzie możliwość spowiedzi dla dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny. Można potraktować tę spowiedź jako pierwszopiątkową. Zapraszamy zarówno dzieci uczęszczające do naszej szkoły jak i do innych szkół, w tym do średnich.
  5. W środę rozpoczęcie roku szkolnego. O 830 będzie msza święta a później uroczyste rozpoczęcie w szkole. Zapraszamy na mszę św. wszystkie dzieci, nauczycieli, rodziców, dziadków. W tym dniu przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się za poległych i o pokój na świecie.
  6. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast o 1500 będzie dodatkowa msza św. w miejscu śmierci partyzanta Jana Bałdy w intencji ofiar II wojny światowej i o pokój na świecie. Zapraszamy i prosimy o przygotowanie ołtarza polowego.
  7. W związku z dramatyczną sytuacją setek tysięcy Afgańczyków, którzy z powodu przejęcia władzy w tym kraju przez talibów – znaleźli się w dramatycznej sytuacji – Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała, aby w niedzielę 5 września przeprowadzić zbiórkę do puszek na ten cel. Caritas Polska za pośrednictwem Caritas w Pakistanie i Iranie udzieli wsparcia uchodźcom z Afganistanu, którzy uciekli do tych krajów. Pomoc otrzymają także ci ludzie, którzy trafili do Polski i nie mają dosłownie niczego.
  8. W drugą niedzielę września odbędzie się tradycyjnie pielgrzymka piesza do sanktuarium w Chmielniku. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania wraz z ich rodzicami.
  9. Dzisiaj od 1500 do 2000 na boisku szkonym odbędzie się piknik rodzinny „Pożegnanie lata”, na który zaprasza Rada Osiedla i Dom Kultury w Matysówce. Będzie również podstawiony mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19, z którego mogą skorzystać wszyscy chętni dorośli oraz dzieci powyżej 12 roku życia.
  10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę osobom z wyznaczonych numerów oraz posprzątanie kościoła i zakup kwiatów rodzinie wczorajszego pana młodego. W najbliższym tygodniu proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ulicy Św. Walentego z numerów parzystych od 60 do 108.

Dodaj komentarz