XXII Niedziela zwykła – 30.08.2020 r.

1. Dziś w katedrze dożynki na mszy św. o 1200 a za tydzień na Jasnej Górze.
  2. We wtorek wspomnienie bł. Bronisławy a w czwartek św. Grzegorza Wielkiego.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W piątek spowiedź od 1700.
  4. Przez cały najbliższy tydzień msze św. będą wieczorem o 1800. W poniedziałek będzie dodatkowa msza o 715.
  5. We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci i rodziców, którzy chcą z Panem Bogiem rozpocząć rok szkolny zapraszamy na mszę św. o godz. 1800. Od 1700 będzie możliwość spowiedzi.
  6. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec poprowadzi Róża p. Moniki Tomkowicz.
  7. Na początku sierpnia odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na którym zostało ustalone co następuje: W związku z kończącym się miejscem do pochówku na cmentarzu parafialnym ustalono, że:
    1) Pierwszeństwo pochówku mają zmarłe osoby należące do parafii;
    2) Na nowym wolnym miejscu mogą być pochowani wyłącznie parafianie;
    3) Osoby skremowane z parafii mogą być pochowane na wyznaczonym do tego miejscu (w tym samym rzędzie co małe dzieci);
    4) Osoby spoza parafii (niezależnie czy w trumnie czy urnie) mogą być pochowane tylko i wyłącznie w grobach już istniejących swoich krewnych po 20 latach od ich pochówku;
    5) Zarezerwowanie nowego miejsca przez zrobienie nagrobka może dokonać osoba z parafii nie wcześniej niż po ukończeniu 65 lat życia. Rezerwować można tylko kolejne wolne miejsce.
    Przy okazji tego tematu pragnę poinformować, że została zrobiona inwentaryzacja cmentarza. Na stronie parafialnej można znaleźć zakładkę „CMENTARZ”, pod którą możemy wyszukiwać osoby pochowane na naszym cmentarzu oraz ich groby, a także zobaczyć zdjęcie nagrobka.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę aby dyżur ten podjęła Skalista, od początku do numeru 8.
  9. W prasie katolickiej przeczytamy na temat „Solidarności” w związku z 40-leciem powstania. Jest też nowy numer „Rycerza Niepokalanej” oraz „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci ze szkoły podstawowej.