XXIII Niedziela zwykła – 04.09.2022 r.

XXIII Niedziela zwykła – 04.09.2022 r.

  1. Dziś po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. O 1500 będzie dodatkowa msza św. przy krzyżu, w miejscu śmierci partyzanta Jana Bałdy. Dziś też na boisku szkolnym od 1300 do 1700 odbędzie się piknik rodzinny. Serdecznie zaprasza Rada Osiedla Matysówka.
  2. W czwartek uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Na mszy świętej wieczornej poświęcenie ziarna oraz procesja z wieńcami dożynkowymi. Poświęcenie ziarna będzie również w przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej. Przy okazji serdecznie dziękuję grupom wieńcowym za reprezentowanie naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w katedrze.
  3. W pierwszą środę miesiąca po mszy wieczornej nowenna do św. Józefa.
  4. W piątek po mszy św. spotkanie wszystkich ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się piesza pielgrzymka do sanktuarium Pani Łaskawej w Chmielniku, na którą zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Wyjście z kościoła o 915. Powrót we własnym zakresie. Dla tych, którzy nie będą mieli własnego środka lokomocji, będzie podstawiony bus. Porządek mszy św. w przyszłą niedzielę pozostaje bez zmian o 730, 930 i 1100.
  6. Trwają zapisy do Przedszkola Świętej Rodziny z Nazaretu przy kościele w Zalesiu. Więcej informacji o ofercie na stronie przedszkola.
  7. Do tygodnika „Niedziela” od dziś dołączony jest kolorowy dodatek „Bliżej życia z wiarą” z bardzo ciekawą ofertą.
  8. Ogłoszenie Rady Osiedla Matysówka dotyczące RBO (na oddzielnej stronie).
  9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Św. Walentego z numerów nieparzystych od 159 do 191. Za tydzień dyżur ten podejmą mieszkańcy ul. Skalistej.

 

 

 

 

 

 

Drodzy Mieszkańcy Osiedla Matysówka!

         Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie w postaci zagłosowania na zgłoszone przez nas projekty do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok.  Stoimy przed szansą pozyskania 450.000,00 zł na realizację zadań , ważnych dla nas - mieszkańców Rzeszowa.

         Zachęcamy do  głosowania i poparcia w następujących projektach:

         Kat. I- zadanie nr 11 Modernizacja  rzeszowskich przedszkoli
i świetlic w szkołach podstawowych poprzez wyposażenie w klimatyzatory.

         To zadanie obejmuje swym zasięgiem wszystkie  przedszkola i świetlice na terenie Rzeszowa. Przed nami szansa na to, aby dzieci miały komfort przebywając w klimatyzowanych salach.

         Kat. II – zadanie nr 47 Remont  nawierzchni ul. Nowe Wzgórze na odcinku od ul. Matysowskiej do skrzyżowania z ul. Wierchową.

        Zadanie osiedlowe mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych (także dzieci które poruszają się po niej idąc do i ze szkoły), poprawę nawierzchni i warunków na drodze (autobus MPK). 

        Kat. III- zadanie nr 76 „Zdrowym być, zdrowo żyć. Coś dla ciała
i ducha”- cykl warsztatów o charakterze prozdrowotnym wraz z organizacją „Pikniku rodzinnego na trawie” na Osiedlu Matysówka.
Zadanie promujące
i inspirujące wszystkie gospodynie do prowadzenia  zdrowej kuchni, spotkania
z dietetykami,  wspólne gotowanie.

 

       Głosować można od 5 września 2022 r. do 7 października  2022r. poprzez stronę: www.rbo.erzeszow.pl lub z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu .

       Aktywacja procesu głosowania odbywa się poprzez kod identyfikacyjny przesłany na numer telefonu komórkowego. Na jeden numer telefonu do aktywacji poprzez kod SMS mogą zagłosować 3 osoby. Głosować mogą  także dzieci i młodzież bez ograniczeń wiekowych.

 

W formie papierowej można zagłosować w punkcie do głosowania, lista tych punktów, jest opublikowana na stronie rbo.erzeszow.pl., należy mieć przy sobie dokument tożsamości.

 

              Prosimy o rozpowszechnianie tej wiadomości.

              Im więcej głosów tym większa szansa na realizację w/w projektów.

              Będziemy wdzięczni za pomoc i współpracę.

 

Rada Osiedla Matysówka

Zespół Śpiewaczy „Matysowianie”

Dodaj komentarz