XXIII Niedziela zwykła – 05.09.2021 r.

XXIII Niedziela zwykła – 05.09.2021 r.

  1. Dziś po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. O 1500 będzie dodatkowa msza św. przy krzyżu, w miejscu śmierci partyzanta Jana Bałdy. Dziś po każdej mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Afgańczykom, którzy uciekli do Iranu i Pakistanu, jak i tym, którzy dotarli do Polski.
  2. W środę uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Na mszy św. poświęcenie ziarna oraz procesja z wieńcami dożynkowymi. Poświęcenie ziarna będzie również w przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej.
  3. W przyszłą niedzielę uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej – odpust u bernardynów. W tym dniu odbędzie się piesza pielgrzymka do sanktuarium Pani Łaskawej w Chmielniku, na którą zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania wraz rodzicami. Wyjście z kościoła o 915. Powrót we własnym zakresie. Dla tych, którzy nie będą mieli własnego środka lokomocji, będzie podstawiony bus. Porządek mszy św. w przyszłą niedzielę pozostaje bez zmian o 730, 930 i 1100.
  4. W przyszłą niedzielę odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Zachęcamy do oglądania transmisji.
  5. Jutro po mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  6. W piątek po mszy św. spotkanie wszystkich ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
  7. Od 13 do 17 września w godz. od 1400 do 1800 w Domu Kultury będą prowadzone zapisy na różne zajęcia organizowane przez Rzeszowski Dom Kultury filia Matysówka.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła panu kościelnemu i jego żonie, gdyż z wyczytanych numerów nikt się nie zgłosił. W najbliższym tygodniu proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Górskiej oraz Św. Walentego numery nieparzyste do 97.
  9. Z prasy katolickiej jest specjalny numer „Gościa” w cenie 10 zł poświęcony kardynałowi Wyszyńskiemu i Matce Czackiej w związku z ich beatyfikacją. Zachęcamy do nabycia.

 

 

 

 

Dodaj komentarz