XXIII Niedziela zwykła – 06.09.2020 r.

XXIII Niedziela zwykła – 06.09.2020 r.

 1. Dziś na Jasnej Górze dożynki – łączymy się duchowo z rolnikami z całej Polski. U nas po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 2. We wtorek uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Na mszy św. poświęcenie ziarna oraz procesja z wieńcem dożynkowym.
 3. W sobotę uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej – odpust u bernardynów (szczegóły znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła).
 4. Od najbliższego tygodnia na stałe wprowadzamy, że msze św. będą w dni powszednie codziennie rano i wieczorem. Natomiast w niedziele pozostaje nowy porządek mszy św. czyli 730, 930 i 1100.
 5. W piątek rozpoczniemy przygotowanie do bierzmowania. Na mszę św. i spotkanie serdecznie zapraszam kandydatów i ich rodziców.
 6. Tradycyjnie w drugą niedzielę września odbywała się pielgrzymka parafialna do sanktuarium w Chmielniku. W tym roku będzie ona miała inny charakter ze względu na pandemię. W przyszłą niedzielę będzie tam msza św. o godz. 1115 w intencji matysowskich parafian ale na miejsce docieramy we własnym zakresie czy pieszo czy pojazdami. Serdecznie zapraszam do odbycia tej pielgrzymki wszystkich parafian a w szczególności rodziny dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. i do bierzmowania.
 7. Za tydzień różaniec poprowadzi Róża p. Heleny Szyszki.
 8. Jutro po mszy św. wieczorowej na krótkie ale obowiązkowe spotkanie zapraszam wszystkich ministrantów i lektorów.
 9. Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że w dniach 12 i 13 września (sobota i niedziela) przewiduje się całkowite zamknięcie lub znaczne ograniczenie ruchu w centrum Rzeszowa oraz na terenie osiedli Przybyszówka, Zalesie i Słocina z racji zaplanowanego wyścigu kolarskiego.
 10. Od trzech tygodni stoi na przykościelnym parkingu samochód. Parking przykościelny jest terenem prywatnym a nie miejskim dlatego myślę, że wypadałoby tak długie parkowanie przynajmniej zgłosić albo poprosić o zgodę. Jeżeli ktoś z parafian ma wiedzę na temat czyj to samochód to proszę dać znać, bo w innym przypadku trzeba będzie zgłosić to na policję.
 11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę aby dyżur ten podjęła Skalista, od numeru 9 do końca czyli numeru 20.

Dodaj komentarz