XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019r.

XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019r.

 1. Dziś o 915 wyrusza spod kościoła piesza pielgrzymka do Chmielnika.
 2. Msze św. w tym tygodniu do piątku włącznie o 715 i 1800, a w sobotę tylko o 1800.
 3. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek NMP Rzeszowską – odpust u bernardynów (szczegóły na plakacie); w sobotę święto Podwyższenia Krzyża. W związku z ogólnopolską modlitwą w tym dniu pod hasłem „Polska pod krzyżem”, której główne uroczystości odbędą się we Włocławku, również serdecznie zapraszamy do naszej świątyni w tym dniu na modlitwę. Stańmy w tym dniu jako parafia licznie pod krzyżem. Pół godziny przed mszą wieczorną, a więc o 1730 będzie droga krzyżowa, po niej msza św. a po mszy jeszcze krótkie nabożeństwo pod krzyżem misyjnym. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
 4. W dniach od 12 do 15 września odpust w sanktuarium w Dębowcu.
 5. W piątek nabożeństwo fatimskie w katedrze o godz. 1900.
 6. Przyszła niedziela to dzień środków społecznego przekazu. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na nasze rzeszowskie katolickie Radio VIA. Różaniec poprowadzi Róża p. Marii Pańczak.
 7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 21 do 27 jeszcze według starej numeracji. Serdecznie dziękuję też za przygotowanie w zeszłą niedzielę mszy plenerowej w miejscu pamięci narodowej, dziękuję za liczny udział w tej mszy i modlitwę za ofiary II wojny światowej oraz tym, którzy przez cały rok opiekują się tym miejscem.
 8. Rada Osiedla Matysówka informuje, że trwa głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego. Z naszego osiedla zgłoszone są dwa projekty. Pierwszy to urządzenie siłowni plenerowej przy Domu Kultury, a drugi to program aktywizacji „od juniora do seniora” (cykl imprez kulturalnych dla dzieci i seniorów). Głosować można elektronicznie na stronie internetowej Urzędu Miasta lub papierowo w punktach Urzędu Miasta, które są m.in. w galeriach handlowych. Natomiast 19 września będzie można zagłosować w naszym DK od 1200 do 1900. Głosować może każdy mieszkaniec bez ograniczeń wiekowych. To właśnie od naszego głosowania zależy czy zgłoszone projekty będą zrealizowane na naszym osiedlu.
 9. W „Gościu Niedzielnym” dowiemy się czy są wojny sprawiedliwe, oraz jak uchronić dziecko przed zagrożeniami internetu. Jest też nowy numer „Cuda i Łaski Boże” o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień.
 11. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz