XXIII Niedziela zwykła – 10.09.2023r.

XXIII Niedziela zwykła – 10.09.2023r.

 1. Dziś w Markowej beatyfikacja rodziny Ulmów – zachęcamy do oglądania transmisji. Również dziś rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania a po każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.
 2. We wtorek uroczystość Matki Bożej Pani Rzeszowa. U bernardynów od piątku trwa odpust.
 3. W środę w katedrze o 1900 nabożeństwo fatimskie.
 4. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 5. W piątek po mszy świętej wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się piesza pielgrzymka do sanktuarium Pani Łaskawej w Chmielniku, na którą zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Wyjście z kościoła o 915. Powrót we własnym zakresie. Dla tych, którzy nie będą mieli własnego środka lokomocji, będzie podstawiony bus. Porządek mszy św. w przyszłą niedzielę pozostaje bez zmian o 730, 930 i 1100. Taca w przyszłą niedzielę na potrzeby inwestycyjne parafii.
 7. Serdecznie dziękujemy za liczny udział i przygotowanie całej oprawy mszy świętej polowej w zeszłą niedzielę przy krzyżu.
 8. W piątek na mszy św. o 1800 kandydaci do bierzmowania z kl. VIII i VII otrzymają modlitewniki. Serdecznie zapraszam również rodziców.
 9. Ogłoszenie Rady Osiedla Matysówka dotyczące RBO (na oddzielnej stronie).
 10. RDK zaprasza 14 września od 1700 do 1900 na dni otwarte, podczas których będzie możliwość zapisu na zajęcia odbywające się w placówce. W ofercie są zarówno zajęcia dla dorosłych, seniorów oraz dzieci. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej rdk.rzeszow.pl.
 11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakupienie kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Św. Walentego z numerów nieparzystych od 159 do 191. Za tydzień dyżur ten podejmą mieszkańcy ul. Skalistej.

 

 

 

 

 

Drodzy Mieszkańcy Osiedla Matysówka i wszyscy Mieszkańcy Rzeszowa!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie zgłoszonych przez nas projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Stoimy przed szansą pozyskania 450.000 zł na realizację zadań ważnych dla nas – mieszkańców osiedla Matysówka, Rodziców i Uczniów SP 34 w Rzeszowie.

Zachęcamy do głosowania i poparcia w następujących projektach:

Kat. I – zadanie nr 1. Rzeszowska edukacja inwestycją w przyszłość – modernizacja jednostek oświatowych poprzez doposażenie w nowe technologie na miarę XXI wieku.

Kat. II – zadanie nr 18. Budowa chodnika wraz z oświetleniem wzdłuż ulicy Matysowskiej do granicy Miasta Rzeszów z gminą Chmielnik.

Kat. III – zadanie nr 75. „Żyję aktywnie – myślę pozytywnie” – poprawa kondycji fizycznej i psychicznej uczniów Szkoły Podstawowej nr 34 w Rzeszowie poprzez organizację wyjazdów rekreacyjno-sportowych: basen, zielona i biała szkoła.

Jednocześnie dziękujemy za Państwa głosy oddane na RBO w roku ubiegłym. Udało się dzięki temu zrealizować nasze osiedlowe projekty. Były to:

w kat. II – Remont nawierzchni ul. Nowe Wzgórze na odcinku od ul. Matysowskiej do skrzyżowania z ul. Wierchową, który w chwili obecnej jest realizowany.

w kat. III – „Zdrowym być, zdrowo żyć” – m. in. warsztaty wielkanocne, warsztaty pierwszej pomocy dla wszystkich uczniów z SP34, a także chętnych dorosłych oraz piknik na osiedlu.

Głosować można od 8 września 2023 r. do 8 października 2023 r. poprzez stronę: www.rbo.erzeszow.pl z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu .

Aktywacja procesu głosowania odbywa się poprzez kod identyfikacyjny przesłany na numer telefonu komórkowego. Na jeden numer telefonu mogą zagłosować 3 osoby. Głosować mogą także dzieci i młodzież bez ograniczeń wiekowych.

W formie papierowej można zagłosować w punkcie do głosowania. Lista tych punktów opublikowana jest na stronie rbo.erzeszow.pl.(należy mieć przy sobie dokument tożsamości).

Im więcej głosów tym większa szansa na realizację w/w projektów. Będziemy wdzięczni za pomoc i współpracę.

Dyrektor SP 34 Rzeszowie

Rada Osiedla Matysówka

Dodaj komentarz