XXIV Niedziela zwykła – 12.09.2021 r.

1. Dziś uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania. O 915 wyruszy/wyruszyła parafialna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Dziś też po każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.
  2. Również dzisiaj w kościele Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 1200 odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do oglądania transmisji.
  3. Jutro o 1900 w katedrze nabożeństwo fatimskie.
  4. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wieczorem będzie procesja i modlitwy pod krzyżem misyjnym.
  5. W środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w piątek Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
  6. W sobotę święto Św. Stanisława Kostkipatrona dzieci i młodzieży Na mszę świętą o 1800 zapraszamy więc dzieci i młodzież parafii, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, którzy poprowadzą nabożeństwo.
  7. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Miłosierdzia Bożego.
  8. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Różaniec przed sumą poprowadzi Róża p. Małgorzaty Pałka.
  9. Od jutra do piątku w godz. od 1400 do 1800 w Domu Kultury będą prowadzone zapisy na różne zajęcia organizowane przez Rzeszowski Dom Kultury filia Matysówka.
  10. „Bóg zapłać” za złożone w zeszłą niedzielę ofiary do puszek na Afganistan.
  11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Św. Walentego numery nieparzyste od 101 do 149.
  12. Z prasy katolickiej jest jeszcze kilka egzemplarzy specjalnego numeru „Gościa” w cenie 10 zł poświęconych kardynałowi Wyszyńskiemu i Matce Czackiej w związku z ich dzisiejszą beatyfikacją. Zachęcamy do nabycia.