XXIV Niedziela zwykła – 13.09.2020 r.

XXIV Niedziela zwykła – 13.09.2020 r.

 1. Dziś parafialna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Msza św. w intencji naszej parafii o 1115. Ze względu na pandemię pielgrzymujemy we własnym zakresie.
 2. Dziś ze względu na wyścig kolarski od 1100 zamknięta będzie ulica Matysowska i Świętego Walentego.
 3. Również dzisiaj o 1900 w katedrze nabożeństwo fatimskie.
 4. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wieczorem będzie procesja i modlitwy pod krzyżem misyjnym.
 5. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 6. W piątek święto Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży polskiej. W tym dniu w całej naszej diecezji, we wszystkich parafiach, młodzież ma się spotkać o jednej porze na modlitwie adoracyjnej, która u nas będzie po mszy św. wieczornej. Zapraszamy więc dzieci i młodzież parafii, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.
 7. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Saletyńskiej i św. Januarego.
 8. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Miłosierdzia Bożego.
 9. Przyszła niedziela to Dzień Środków Masowego Przekazu – po mszach świętych będzie zbiórka do puszek na nasze diecezjalne Katolickie Radio VIA. Taca przyszłej niedzieli na cele inwestycyjne parafii. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża p. Władysławy Wojciechowskiej.
 10. W najbliższą środę po mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
 11. Ogłoszenie Poczty Polskiej: od wtorku 15 września dla ulic Matysowskiej, Kukuczki i Alpejskiej ulega zmianie placówka pocztowa do odbierania przesyłek awizowanych. Nie będzie to jak dotychczas placówka w Słocinie ale na Zalesiu przy ul. Goździkowej 11.
 12. W przyszłą niedzielę będzie możliwość podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze, na których dochodzi do profanacji, ekscesów ekshibicjonistycznych, wulgarnego przedstawiania postaci Jezusa i Maryi, żądań sprzecznych z art. 18 Konstytucji RP czyli domagania się zrównania związków osób tej samej płci z normalnym małżeństwem, adopcji dzieci przez pary homoseksualne, uznania, że istnieje więcej niż dwie płcie i nauczania tego w szkołach.
 13. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 2 do 34.

Dodaj komentarz