XXIV Niedziela zwykła – 17.09.2023 r.

XXIV Niedziela zwykła – 17.09.2023 r.

  1. Dziś Niedziela Środków Społecznego Przekazu. O 915 wyruszy (wyruszyła) parafialna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. W dniu dzisiejszym przypada 84 r. napaści sowieckiej na Polskę – módlmy się o pokój na świecie i nawrócenie Rosji. Również dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – taca na cele inwestycyjne parafii. Radnych prosimy po mszy o podliczenie.
  2. Jutro święto Św. Stanisława Kostki – patrona polskich dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc dzieci i młodzież, jak również rodziców z młodszymi dziećmi. Będzie specjalne błogosławieństwo dzieci (i cukierki).
  3. Ponadto w tym tygodniu: we wtorek Matki Bożej Saletyńskiej i św. Januarego, w czwartek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty a w sobotę św. Ojca Pio.
  4. We wtorek nowenna do bł. Jerzego Popiełuszki, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do św. Rity.
  5. W najbliższą sobotę (23 września) organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy oraz do sanktuariów św. O. Pio na Przeprośnej Górce i do Świętej Anny koło Aleksandrówki. To miejsca których nie zdążyliśmy nawiedzić w zeszłym roku. Koszt pielgrzymki wraz z obiadem 200 zł. Wyjazd o 400 spod Domu Kultury. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  6. Ze względu na pielgrzymkę w najbliższą sobotę nie będzie mszy świętych w naszym kościele.
  7. Przypominamy o głosowaniu na Rzeszowski Budżet Obywatelski. Szczegóły znajdziemy na tablicach ogłoszeń oraz w ogłoszeniach parafialnych z poprzedniej niedzieli. Walczymy o 450 tys. zł. Jak nie Matysówka to weźmie te pieniądze inne osiedle.
  8. Serdecznie dziękujemy za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu. W nadchodzącym prosimy, aby dyżur ten podjęli mieszkańcy ul. Skalistej od początku do numeru 8.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz