XXIX Niedziela zwykła – 17.10.2021 r.

XXIX Niedziela zwykła – 17.10.2021 r.

  1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy o podliczenie.
  2. Jutro święto św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Módlmy się o potrzebne dla niej łaski, szczególnie na czas walki z pandemią, we wtorek bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w środę św. Jana Kantego, w piątek św. Jana Pawła II.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: we wtorek do bł. Jerzego Popiełuszki, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek do św. Rity.
  4. Jutro po nabożeństwie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  5. Za tydzień Niedziela Misyjna – taca na potrzeby misji. Różaniec przed sumą poprowadzi Róża p. Heleny Szyszki.
  6. Przypominam o porządkowaniu grobów a szczególnie o usunięciu niepotrzebnych zniczy i wiązanek, tak by uprzątnięte w ostatniej chwili nie zalegały i nie szpeciły cmentarza na Wszystkich Świętych.
  7. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci o zmarłych, którym naszą pomoc będziemy nieśli przede wszystkim przez modlitwę. Przy gazetach są kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
  8. W piątek w sanktuarium w Borku Starym odbędzie się modlitewne czuwanie organizowane przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ. Rozpocznie się o godz. 1500 i potrwa do Apelu. Zachęcamy do udziału nie tylko osoby należące do wspólnoty ale wszystkich, którzy chcą się szczerze pomodlić. Dla osób, które nie posiadają swojego środka lokomocji o 1400 przy katedrze będzie podstawiony autobus, który zawiezie i przywiezie chętnych.
  9. Dziękuję serdecznie za złożone w zeszłą niedzielę ofiary z racji Dnia Papieskiego. „Bóg zapłać”.
  10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 74 do 90.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz