XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018r.

XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018r.

 1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień modlitw w intencji misji.
 2. W najbliższym tygodniu czcimy: jutro św. Jana Pawła II, w środę bł. Jana Balickiego.
 3. Msze św. w tygodniu o godz. 1700 a po mszy nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do licznego udziału. W środę dodatkowa msza o 715. W niedziele nabożeństwo różańcowe o 1500 a po nim msza św.
 4. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakupione kwiaty. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 161 do 165.
 5. „Bóg zapłać” również za ofiary do puszek na żywy pomnik Jana Pawła II. Natomiast dzisiejsza składka na cele inwestycyjne parafii. Proszę, aby radni policzyli po mszy św. Przy okazji chcę przypomnieć też o ofiarach na służbę kościelną, bo do tej pory niewiele osób złożyło a wydatki się zwiększą, gdyż, jak zapewne parafianie zauważyli, mamy od jakiegoś czasu pana kościelnego.
 6. W poniedziałek nowenna do św. Rity i ucałowanie relikwii a w czwartek nowenna do Dzieciątka Jezus.
 7. W tym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania. W piątek po nabożeństwie spotkanie będzie miała klasa ósma, a w niedzielę po mszy o 1030 klasa trzecia gimnazjum. Proszę, aby kandydaci na spotkanie przynieśli indeksy.
 8. W przyszłą niedzielę w kościołach poza katedrą przeżywać będziemy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła. Różaniec poprowadzi Róża p. Marii Pańczak. Nie zapomnijmy też, że za tydzień następuje zmiana czasu z letniego na zimowy.
 9. Przy gazetach wyłożone są karki na wypominki. Za zmarłych modlić się będziemy przez cały listopad w dni powszednie po mszy św. dziesiątkiem różańca zaś w niedziele o 1500 koronką do Bożego Miłosierdzie i cząstką różańca.
 10. W lutym i kwietniu odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Więcej informacji zainteresowani mogą uzyskać w zakrystii.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz