XXV Niedziela zwykła – 20.09.2020 r.

XXV Niedziela zwykła – 20.09.2020 r.

 

  1. Dziś niedziela środków masowego przekazu. Po mszach świętych zapowiadana zbiórka do puszek na nasze diecezjalne Katolickie Radio VIA. Dzisiejsza niedziela to trzecia miesiąca. Taca przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii. Radnych proszę po mszy o podliczenie.
  2. Również dzisiaj po mszach świętych jest możliwość złożenia podpisu pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”, na których dochodzi do profanacji, ekscesów ekshibicjonistycznych, wulgarnego przedstawiania postaci Jezusa i Maryi, żądań sprzecznych z art. 18 Konstytucji RP czyli domagania się zrównania związków osób tej samej płci z normalnym małżeństwem, adopcji dzieci przez pary homoseksualne, uznania, że istnieje więcej niż dwie płcie i nauczania tego w szkołach.
  3. Jutro święto św. Mateusza Apostoła, a w środę wspomnienie św. O. Pio.
  4. We wtorek nowenna do św. Rity a w piątek do Dzieciątka Jezus.
  5. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania. Różaniec poprowadzi Róża p. Ludwiki Wojtowicz. Również w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos.
  6. Ogłoszenie Pani Dyrektor Szkoły: w szkole są używane regały i szafki. Jeżeli ktoś by potrzebował to za darmo można wziąć.
  7. Serdecznie dziękuję osobom, które wzięły udział tydzień temu w pielgrzymce do Chmielnika za wspólną modlitwę za parafię u stóp Matki Bożej Łaskawej.
  8. W środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Ustalono, że ze względu na kończące się miejsce na cmentarzu, od dnia dzisiejszego nie będzie możliwości rezerwacji miejsca. Podjęto również uchwałę o użyczenie części parafialnej działki na Skotniku Urzędowi Miasta pod urządzenie siłowni napowietrznej. Przy tej okazji pragnę podziękować p. Zenonowi Stawickiemu za wykoszenie tej działki. „Bóg zapłać”. Winien jestem jeszcze parafianom informacje, że został odrzucony pomysł sprzedania starej plebani wraz z działką a wybudowania nowej na działce obok kościoła ze względu na małe jej rozmiary i zbyt bliską odległość od drogi oraz, że w przyszłości może trzeba będzie budować kościół. Miało być referendum wśród parafian w tej sprawie, ale zdecydowany sprzeciw rady parafialnej (10 głosów do 2) jeżeli jest wyrazem woli wszystkich parafian, to referendum nie ma sensu.
  9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 36 do 48.

Dodaj komentarz