XXV Niedziela zwykła – 24.09.2023r.

1. Dziś Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. W tym tygodniu wspominamy: jutro bł. Władysława z Gielniowa, w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima.
  3. Jutro nowenna do Dzieciątka Jezus a w piątek do bł. Bronisława Markiewicza.
  4. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy październik i nabożeństwa różańcowe. Będą one w dni powszednie po mszy świętej wieczornej a w niedzielę o godz. 1500 a później czwarta msza św. I tak będzie przez cały październik. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej /starszych i tych w średnim wieku, młodzież i dzieci/.
  5. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Taca w pierwszą niedzielę kwartału przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza. Przy okazji zachęcam do robienia porządków na grobach wcześniej by przed Wszystkimi Świętymi nie było stosu śmieci.
  6. Za tydzień w niedzielę na różaniec i mszę św. o 1500 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. W ramach przygotowania do I Komunii św. dzieci otrzymają różańce.
  7. Od października zmienione będą godziny mszy świętych w dni powszednie. Rano od następnego tygodnia msze będą nie o 715 lecz o 700, natomiast wieczorem o godz. 1700.
  8. Od kilkunastu lat 28 września ma miejsce na całym świecie wydarzenie pod nazwą „Iskra Miłosierdzia”. Polega ono na tym, że o godz. 1500 czciciele Bożego Miłosierdzia na chodnikach i placach odmawiają koronkę. Może nawet w domu czy np. przy kapliczkach spróbujmy włączyć się w to wydarzenie.
  9. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę z zeszłej niedzieli, za bardzo liczny udział parafian w pielgrzymce do Chmielnika oraz dość licznej grupie dzieci, które przyszły uczcić swojego patrona św. Stanisława Kostkę.
  10. Przypominam o głosowaniu na Rzeszowski Budżet Obywatelski. Szczegóły znajdziemy na tablicach ogłoszeń, jak również w ogłoszeniach parafialnych z dnia 10 września. Walczymy o 450 tys. zł. Jak nie Matysówka to weźmie te pieniądze inne osiedle.
  11. Jutro w Domu Kultury o godz. 1700 odbędzie się spotkanie informacyjne jak otrzymać dotację w programie „Czyste powietrze”, „Mój prąd” czy „Moje ciepło” na wymianę pieca, wymianę okien, termomodernizację budynków, fotowoltaikę i pompy ciepła. Zachęcamy aby skorzystać z okazji.
  12. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ul. Skalistej od numeru 9 do końca czyli numeru 20.