XXVI Niedziela zwykła – 01.10.2023r.

XXVI Niedziela zwykła – 01.10.2023r.

  1. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. O 1500 nabożeństwo różańcowe, na którym dzieci klasy trzeciej otrzymają różańce w ramach przygotowania do I Komunii świętej. Po różańcu w każdą niedzielę października msza św. Taca dzisiejsza w pierwszą niedzielę kwartału na utrzymanie cmentarza.
  2. Od jutra msze święte w dni powszednie będą: rano o 700 (a nie o 715) oraz wieczorem o godz. 1700 a po nich nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach w kościele, a kto nie może, to do odmawiania różańca w domu. Aby bardziej zmobilizować dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie wzorem lat poprzednich zapraszam: w poniedziałek klasę III, we wtorek – IV, w środę – V, w czwartek – VI, w piątek – VII i VIII.
  3. Jutro wspomnienie Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. S. Faustyny Kowalskiej a w sobotę Matki Bożej Różańcowej.
  4. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. Spowiedź w pierwszy piątek zarówno rano jak i wieczorem od 1630.
  5. W piątek kandydaci do bierzmowania z kl. VII i VIII otrzymają różańce w ramach przygotowania do sakramentu dojrzałości. Zapraszamy ich na mszę i nabożeństwo.
  6. Jeszcze do przyszłej niedzieli można głosować na Rzeszowski Budżet Obywatelski. Szczegóły znajdziemy choćby na ogłoszeniach parafialnych z dnia 10 września. Można zagłosować na trzy zadania ale najważniejsze to remont drogi, ul. Matysowskiej do granicy z Chmielnikiem oraz na wyjazdy dla dzieci z naszej Szkoły. Walczymy o 450 tys. zł. Jak nie Matysówka to weźmie te pieniądze inne osiedle.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy Matysowskiej numery parzyste od 2 do 34.

 

 

Dodaj komentarz