XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2022 r.

XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2022 r.

 1. Dziś Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima a w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
 3. W czwartek w naszym kościele nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
 4. Jutro na mszę św. i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania. Przy okazji dziękuję im za poprowadzenie nabożeństwa tydzień temu.
 5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo po mszy świętej o 1800.
 6. Również w sobotę rozpoczynamy październik i nabożeństwa różańcowe. Będą one w dni powszednie po mszy świętej wieczornej. W niedzielę różaniec będzie o godz. 1500 a po nim czwarta msza św. I tak będzie przez cały październik. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej /starszych i tych w średnim wieku, młodzież i dzieci/.
 7. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Taca w pierwszą niedzielę kwartału przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza. Przy okazji zachęcam do robienia porządków na grobach wcześniej by przed Wszystkimi Świętymi nie było stosu śmieci.
 8. Za tydzień w niedzielę na różaniec i mszę św. o 1500 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. W ramach przygotowania do I Komunii św. dzieci otrzymają różańce.
 9. Od kilkunastu lat 28 września ma miejsce na całym świecie wydarzenie pod nazwą „Iskra Miłosierdzia”. Polega ono na tym, że o godz. 1500 czciciele Bożego Miłosierdzia na chodnikach i placach odmawiają koronkę. Choćby nawet w domu ale spróbujmy włączyć się w to wydarzenie. U nas przed krzyżem misyjnym odmówimy ale można również przy kapliczkach.
 10. Przypominam o głosowaniu na Rzeszowski Budżet Obywatelski. Szczegóły znajdziemy choćby na ogłoszeniach parafialnych z dnia 4 września. Dziś od 1000 do 1800 będzie można zagłosować w Domu Kultury. Animatorka pomoże w głosowaniu, tylko potrzebny jest telefon. Walczymy o 450 tys. zł. Jak nie Matysówka to weźmie te pieniądze inne osiedle.
 11. 4 października będzie w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód przeznaczony na Kościoły na Wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy. Przy gazetach są ulotki co można oddawać.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia w Domu Kultury. Szczegóły na plakacie.
 13. Dziękuję za ofiary na tacę z zeszłej niedzieli. Również serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu a dzisiejszym nowożeńcom za zakup kwiatów. W najbliższym proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy Matysowskiej numery parzyste od 2 do 34.

Dodaj komentarz