XXVI Niedziela zwykła – 26.09.2021 r.

XXVI Niedziela zwykła – 26.09.2021 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w sobotę świętych Aniołów Stróżów.
 2. W środę w naszym kościele nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek rano i wieczorem od 1700.
 4. W piątek rozpoczynamy październik i nabożeństwa różańcowe. Będą one w dni powszednie po mszy św. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej /starszych i tych w średnim wieku, młodzież i dzieci/. Aby bardziej zmobilizować do uczestnictwa zapraszam: w poniedziałek klasę VIII, we wtorek – VII, w środę – VI, w czwartek – V, w piątek – III i IV. W niedzielę różaniec będzie o godz. 1500 a po nim czwarta msza św. I tak będzie przez cały październik.
 5. W przyszłą niedzielę po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Taca w pierwszą niedzielę kwartału przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza. Przy okazji zachęcam do robienia porządków na grobach wcześniej by przed Wszystkimi Świętymi nie było stosu śmieci.
 6. Za tydzień w niedzielę na różaniec i mszę św. o 1500 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. W ramach przygotowania do I Komunii św. dzieci otrzymają różańce. Różaniec przed sumą w tym dniu poprowadzi Róża p. Olgi Król.
 7. Od kilkunastu lat 28 września ma miejsce na całym świecie wydarzenie pod nazwą „Iskra Miłosierdzia”. Polega ono na tym, że o godz. 1500 czciciele Bożego Miłosierdzia na chodnikach i placach odmawiają koronkę. Choćby nawet w domu ale spróbujmy włączyć się w to wydarzenie.
 8. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zwróciło się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki żywności, gdyż codziennie przychodzą ludzie prosząc o taką pomoc. Do tej pory taką zbiórkę przeprowadzali wolontariusze Szkolnych Kół Caritas w sklepach, ale w czasie pandemii Caritas nie chce narażać ich na kontakt z wieloma osobami. Dlatego też przez cały najbliższy tydzień można będzie takie dary przynieść do szkoły lub do kościoła (w szkole do piątku, w kościele do niedzieli). Przede wszystkim chodzi o takie produkty jak: konserwy, płatki, makaron, ryż, cukier, olej, kawa, herbata.
 9. Nasza Straż Pożarna zachęca i prosi parafian do zagłosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na zadanie „piknik strażacki z okazji 100-lecia OSP Matysówka”. Głosować można internetowo (rbo.erzeszow.pl) lub w puntach Urzędu Miasta.
 10. Prezes Głównego Urzędu Statystycznego przypomina, że 30 września br. kończy się termin spisu powszechnego.
 11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy Matysowskiej numery parzyste od 2 do 34.

Dodaj komentarz