XXVI Niedziela Zwykła – 30.09.2018r.

XXVI Niedziela Zwykła – 30.09.2018r.

 1. Dziś, jak również w przyszłą niedzielę po mszy św. o 1030 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Taca z niedzieli dzisiejszej na remont ośrodka Caritas w Myczkowcach.
 2. W najbliższym tygodniu czcimy: jutro św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek św. Aniołów Stróżów, w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustynę a w niedzielę Matkę Bożą Różańcową.
 3. Msze św. od jutra ze względu na coraz krótszy dzień i nabożeństwa różańcowe będą o godz. 1700. Natomiast od przyszłej niedzieli będą również dodatkowe msze św. popołudniu po nabożeństwie różańcowym, które będzie o 1500.
 4. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 131 do 140. Pragnę serdecznie podziękować panom Władysławowi i Józefowi Matwij, Jerzemu i Krzysztofowi Stanio, Zygmuntowi i Patrykowi Kocur oraz Janowi Niepsuj i Michałowi Migut za prace ziemne i elektryczne przygotowujące do automatyki dzwonów.
 5. Bóg zapłać również za ofiary w III niedzielę września na cele inwestycyjne oraz za ofiary do puszek na Katolickie Radio VIA w ubiegłą niedzielę.
 6. W tym tygodniu wypada pierwsza środa miesiąca – nowenna do św. Józefa; pierwszy czwartek, w pierwszy piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego a w pierwszą sobotę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Jutro rozpoczynamy październik i nabożeństwa różańcowe. Będą one po mszy św. a w niedzielę o 1500. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej /starszych, tych w średnim wieku, młodzież, dzieci/. Tradycją parafii Matysówka było, że w poszczególne dni tygodnia były zapraszane na to nabożeństwo poszczególne klasy szkolne. I tak zapraszam: w poniedziałek klasę IV, we wtorek – V, w środę – VI, w czwartek – VII, w piątek – VIII, w sobotę – III gimnazjum, zaś w niedzielę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. czyli kl. III SP. W najbliższą niedzielę na mszę św. i różaniec zapraszam również rodziców dzieci komunijnych, gdyż otrzymają one różańce pierwszokomunijne. Ten podział na klasy proszę nie traktować jako przymus ale zachętę. Dzisiejszemu człowiekowi ciężko jest zrobić tak coś od siebie, więc potrzebuje zachęty. Oczywiście jak ktoś będzie miał realną przeszkodę to może przyjść w inny dzień. Ten konkretny dzień jest zachętą do mobilizacji, natomiast mile będą widziane osoby czy dzieci, które będą chodzić częściej. W poprzedniej parafii miałem grupkę dzieci, która nie opuściła żadnego nabożeństwa. Myślę, że Matysówka nie będzie gorsza.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych a różaniec poprowadzi Róża p. Heleny Szyszka.
 9. Na spotkaniu Rady Parafialnej ustaliliśmy, że poszukujemy osoby na stanowisko kościelnego. Najlepiej jakby to była osoba z parafii, niekoniecznie mężczyzna.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest nowy numer „Naszej Arki” o św. Janie Kantym, „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Rycerza” dla dzieci. Jest również nowy tygodnik „Gość Niedzielny”, który dotąd nie był rozprowadzany w naszej parafii a cieszący się w niektórych parafiach większą popularnością niż pozostałe tytuły.
 11. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz