XXVII Niedziela zwykła – 02.10.2022 r

XXVII Niedziela zwykła – 02.10.2022 r

  1. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. O 1500 nabożeństwo różańcowe, na którym dzieci klasy trzeciej otrzymają różańce w ramach przygotowania do I Komunii świętej. Po różańcu w każdą niedzielę października msza św. Taca dzisiejsza w pierwszą niedzielę kwartału na utrzymanie cmentarza.
  2. Od jutra msze święte wieczorne będą o godz. 1700 a po nich nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach w kościele, a kto nie może, to do odmawiania różańca w domu. Mamy o co się modlić. Czas jest niespokojny. Aby bardziej zmobilizować dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie wzorem lat poprzednich zapraszam: w poniedziałek klasę VIII, we wtorek – VII, w środę – VI, w czwartek – V, w piątek – III i IV
  3. We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę św. S. Faustyny Kowalskiej a w piątek Matki Bożej Różańcowej.
  4. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek zarówno rano jak i wieczorem.
  5. Jutro na mszę św. i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania. Otrzymają różańce w ramach przygotowania do sakramentu dojrzałości.
  6. We wtorek na naszą parafię wypada zbiórka elektrośmieci czyli zużytego sprzętu AGD i RTV. Dochód z tej zbiórki przeznaczony jest na Kościoły na Wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy. Zużyty sprzęt można składować na posesji pana Jana Rybińskiego, naprzeciw szkoły, Matysowska 60.
  7. Jeszcze do środy można głosować na Rzeszowski Budżet Obywatelski. Szczegóły znajdziemy choćby na ogłoszeniach parafialnych z dnia 4 września. Można zagłosować na trzy zadania ale najważniejsze to remont drogi, ul. Nowe Wzgórze od szkoły do skrzyżowania z ul. Wierchową. Walczymy o 450 tys. zł. Jak nie Matysówka to weźmie te pieniądze inne osiedle.
  8. Rzeszowski Domu Kultury informuje, że są jeszcze wolne miejsca na zajęcia z języka angielskiego od podstaw dla dorosłych. Spotkania będą we wtorki o 1800.
  9. Ukazał się dodatkowy specjalny numer „Gościa Niedzielnego” o Miłosierdziu Bożym w cenie 12 zł. Zachęcamy do nabycia.
  10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła a nowożeńcom za zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy Matysowskiej z numerów parzystych od 36 do 48.

 

Dodaj komentarz