XXVII Niedziela zwykła – 08.10.2023r.

1. Dziś o 1500 nabożeństwo różańcowe, a po nim msza święta.
  2. W środę wspomnienie św. Jana XXIII, w czwartek bł. Jana Beyzyma w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę św. Małgorzaty Marii Alacoque a w niedzielę św. Teresy od Jezusa.
  3. Przeżywamy październik i wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Może warto wspomnieć na prośbę Maryi z Fatimy: „Odmawiajcie codziennie różaniec”. Zapraszamy wszystkich by znaleźć chwilę czasu na nabożeństwa w kościele czy też w domu zmówić indywidualnie lub z całą rodziną. Prosimy rodziców by zmobilizowali swoje dzieci a szczególnie w poniedziałek kl. III, we wtorek IV, w środę V, w czwartek VI, w piątek VII i VIII.
  4. W piątek po nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Również w piątek imieniny ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy go w naszych modlitwach. W katedrze o 1900 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski. Tradycyjnie po mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Natomiast taca w przyszłą niedzielę na potrzeby inwestycyjne parafii.
  7. Przypominam aby już robić porządki na cmentarzu i przy okazji dziękuję serdecznie za ofiary na tacę w zeszłą niedzielę na utrzymanie cmentarza.
  8. Tydzień temu ukazał się dodatkowy specjalny numer „Gościa Niedzielnego” o Matce Bożej w cenie 14 zł. Pozostało jeszcze kilka numerów więc zachęcamy do nabycia.
  9. Dziś po mszach świętych z tyłu kościoła jest możliwość zagłosowania na zadania z RBO. Są uczniowie, którzy pomogą. Potrzebny jest telefon komórkowy, na który przyjdzie SMS. Na jeden numer telefonu mogą głosować nawet trzy osoby zamieszkałe w Rzeszowie, niezależnie od wieku /także niemowlęta/.
  10. RDK filia Matysówka informuje, że są jeszcze wolne miejsca na zajęcia: j. angielski dla dorosłych, solo latino, taniec nowoczesny dla młodszych i starszych dzieci, zajęcia kreatywne oraz plastyka dla dzieci. Szczegóły na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.
  11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła zaś rodzicom dziecka, które przyjmie/przyjęło/ chrzest za zakupienie kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy Matysowskiej z numerów parzystych od 36 do 48.

W RDK filia Matysówka są jeszcze wolne miejsca na zajęcia:

- angielski dla dorosłych (grupa średniozaawansowana), wtorki 19:00, koszt 260zł za cały semestr

- angielski dla dorosłych (grupa od podstaw), środy, godzina do ustalenia, koszt 260zł za cały semestr

- solo latino dla dorosłych, wtorki 18:30, koszt 260zł za cały semestr

- taniec nowoczesny dla dzieci 4-6 lat, wtorki i czwartki 16:00, koszt 180zł (z rzeszowską kartą 3+ cena jest o połowę mniejsza)

- taniec nowoczesny dla dzieci 7-12 lat, wtorki i czwartki 17:00, koszt 200zł (z rzeszowską kartą 3+ cena jest o połowę mniejsza)

- warsztaty kreatywne dla dzieci 7 - 12 lat, środy 15:30, koszt 160zł za cały semestr (z rzeszowską kartą 3+ cena jest o połowę mniejsza)

- plastyka dla dzieci 8 - 17 lat, godzina do ustalenia jeśli będą chętni, koszt 180zł za cały semestr (z rzeszowską kartą 3+ cena jest o połowę mniejsza)