XXVIII Niedziela zwykła – 10.10.2021 r.

XXVIII Niedziela zwykła – 10.10.2021 r.

  1. Dziś XXI Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Po mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia dla ubogiej, uzdolnionej młodzieży. O 1500 nabożeństwo różańcowe, na którym kandydaci do bierzmowania otrzymają różańce. Po nabożeństwie różańcowym czwarta msza święta.
  2. W tym tygodniu wspominamy: jutro św. Jana XXIII, we wtorek bł. Jana Beyzyma, w środę bł. Honorata Koźmińskiego w czwartek, św. Małgorzatę Marię Alacoque, w piątek św. Teresę od Jezusa, w sobotę św. Jadwigę Śląską.
  3. Przeżywamy październik i wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Może warto wspomnieć na prośbę Maryi z Fatimy: „Odmawiajcie codziennie różaniec”. Zapraszamy wszystkich by znaleźć chwilę czasu na nabożeństwa w kościele czy też w domu zmówić indywidualnie czy z całą rodziną. Prosimy rodziców by zmobilizowali swoje dzieci a szczególnie w poniedziałek kl. VIII, we wtorek VII, w środę VI, w czwartek V, w piątek III i IV.
  4. Jutro po nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. We wtorek msza św. ranna będzie wyjątkowo wcześniej bo o 630.
  6. W środę imieniny ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy go w naszych modlitwach. W katedrze o 1900 nabożeństwo fatimskie.
  7. W piątek, trzeci miesiąca, nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  8. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Różaniec przed sumą w tym dniu poprowadzi Róża p. Moniki Tomkowicz. Zachęcam i proszę, aby ten różaniec prowadziła nie tylko przewodnicząca róży, ale by przychodziły na niego i się modliły inne osoby należące do danej róży.
  9. Serdecznie dziękuję za dary żywnościowe dla Caritas złożone na początku października czy to w kościele czy w szkole. Do Caritasu codziennie zgłaszają się osoby potrzebujące takiej pomocy. „Bóg zapłać”. Dziękuję również za ofiary z zeszłej niedzieli na utrzymanie cmentarza. Przy okazji przypominam o wcześniejszym porządkowaniu grobów.
  10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła wyznaczonej ekipie oraz nowożeńcom za zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu proszę aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy Matysowskiej numery parzyste od 50 do 72.

 

 

Dodaj komentarz