XXVIII Niedziela zwykła – 11.10.2020 r.

XXVIII Niedziela zwykła – 11.10.2020 r.

  1. Dziś XX Dzień Papieski przeżywany pod hasłem TOTUS TUUS. Po mszach świętych zbiórka do puszek na stypendia dla ubogiej, uzdolnionej młodzieży. O 1500 nabożeństwo różańcowe, na którym kandydaci do bierzmowania otrzymają różańce i modlitewniki.
  2. W tym tygodniu wspominamy: jutro bł. Jana Beyzyma, we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, w środę św. Małgorzatę Marię Alacoque, w czwartek św. Teresę od Jezusa, w piątek św. Jadwigę Śląską, w sobotę św. Ignacego a w niedzielę św. Łukasza Ewangelistę – patrona służby zdrowia.
  3. W piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia i rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Po nabożeństwie spotkanie ministrantów.
  4. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Taca na potrzeby inwestycyjne parafii. Różaniec przed sumą w tym dniu poprowadzi Róża p. Haliny Sikory. Po sumie natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  5. We wtorek imieniny ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy go w naszych modlitwach. Również w tym dniu ks. bp Kazimierz Górny otrzyma godność doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego z akceptacją i poparciem wszystkich uczelni Rzeszowa.
  6. 22 X Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność z Konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej do przeprowadzenia aborcji. W związku z tym od 13 do 21 X będzie nowenna do św. Jana Pawła II w tej intencji.
  7. Przypominam o wcześniejszym porządkowaniu grobów a szczególnie o usunięciu niepotrzebnych zniczy i wiązanek, tak by uprzątnięte w ostatniej chwili nie zalegały i nie szpeciły cmentarza na Wszystkich Świętych.
  8. W związku z bezwzględnym obowiązkiem zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej przypominam o zakładaniu maseczek w kościele. Gdyby ktoś zapomniał to w zakrystii są maseczki jednorazowe.
  9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów i zrobienie dekoracji różańcowej. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 92 do 98.
  10. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy film DVD „Ziemia Maryi” a w „Niedzieli” dowiemy się więcej o błogosławionym 15-latku Carlo Acutis.

 

Dodaj komentarz