XXX Niedziela zwykła – 25.10.2020 r.

XXX Niedziela zwykła – 25.10.2020 r.

  1. W tym tygodniu, w środę święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza a w czwartek nowenna do bł. Bronisława Markiewicza.
  2. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych. Przy okazji wynagrodzenie dzieci za gorliwe uczestnictwo w nabożeństwach.
  3. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte tylko przed południem. Taca na utrzymanie cmentarza. Nie będzie mszy popołudniowej i nie będzie procesji na cmentarz ani w sobotę, ani w niedzielę po sumie. Nie będzie też na razie zmiany tajemnic różańcowych. Można to uczynić we własnym zakresie lub odmawiać tę samą tajemnicę kolejny miesiąc.
  4. Stolica Apostolska wydała dekret na temat odpustów zyskiwanych za zmarłych w miesiącu listopadzie w związku z pandemią. Te osiem dni, w których przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych można było zyskiwać odpust zupełny teraz można sobie dowolnie wybrać w ciągu całego miesiąca listopada. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej (czyli wcześniejsza spowiedź), przyjęcie w tym dniu komunii świętej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach Ojca świętego i modlitwa za zmarłych. Osoby starsze, chore i ci, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) oraz pomodlą się za zmarłych przed obrazem świętym w dom. W związku z tym, przez cały tydzień przed mszami świętymi będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  5. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów. Dobrze byłoby zrobić to do środy kiedy wywożone są odpady.
  6. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych. Przy gazetach są kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
  7. „Bóg zapłać” za ofiary na tacę z zeszłej niedzieli na misje i na cele inwestycyjne.
  8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu i zakup kwiatów. W najbliższym proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 130 do 140.

 

 

 

Dodaj komentarz