XXX Niedziela zwykła – 29.10.2023r.

XXX Niedziela zwykła – 29.10.2023r.

 

 1. Dziś o 1500 nabożeństwo różańcowe i ostatnia w tym roku niedzielna msza popołudniowa. Wrócimy do nich w Wielkim Poście.
 2. Jutro na podsumowanie uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych zapraszam dzieci. Niech przyniosą plansze i rozdawane obrazki.
 3. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Msza św. będzie wyjątkowo wcześniej bo o godz. 1600 a po niej procesja różańcowa na cmentarz o ile będzie stosowna pogoda. Wprawdzie zostało zamontowane oświetlenie na cmentarzu, tak że nie panują już tam „egipskie ciemności” ale chcemy wyruszyć z procesją jeszcze za widoku. Dziękuję panu Władysławowi Matwijowi i Mariuszowi Wojciechowskiemu za zamontowanie tego oświetlenia.
 4. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi przed Wszystkimi Świętymi, aby móc nieść pomoc zmarłym przez zyskiwane odpusty już od pierwszego dnia listopada. Także ci, którzy praktykują pierwsze piątki mogą już wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi będzie jutro od 1630 i we wtorek od 1530.
 5. W środę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o 730, 930 i 1100. Po sumie procesja na cmentarz. Proszę o zabranie chorągwi a po procesji o pozostawienie ich przy kaplicy. We Wszystkich Świętych Towarzystwo Św. Brata Alberta będzie kwestować na cmentarzu na swoją działalność charytatywną (codzienne wydawanie ubogim obiadów, noclegownia). Podobnie jak było w zeszłym roku proponujemy by w uroczystość Wszystkich Świętych ul. Kukuczki potraktować jako jednokierunkową z wjazdem od ul. Matysowskiej i wyjazdem na ul. Św. Walentego, aby usprawnić ruch przy cmentarzu. Naszych strażaków proszę o zabezpieczenie obu procesji.
 6. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o 700 i 1700. W sobotę św. Karola Boromeusza.
 7. W listopadzie możemy nieść pomoc zmarłym przez modlitwę i zyskiwane odpusty. Warunki odpustu to brak przywiązania się do grzechu, stan łaski uświęcającej, Komunia św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca św. oraz modlitwa za zmarłych. Dodatkowo w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wystarczy nawiedzenie kościoła, natomiast w pozostałe dni listopada nawiedzenie cmentarza. Przez oktawę Wszystkich Świętych czyli do 8 XI można zyskać odpust zupełny, w pozostałe dni cząstkowy.
 8. W tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W pierwszy piątek spowiedź rano i od 1630. Po nabożeństwie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 9. W przyszłą niedzielę po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach – w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w każdą niedzielę między drugą a trzecią mszą św. czyli o 1030 będzie różaniec wypominkowy. Przy gazetach są kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
 11. Dziękuję serdecznie za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na misje. Zostało jeszcze kilka kalendarzy misyjnych. Zachęcamy do wsparcia jeszcze misji.
 12. Serdecznie dziękuję za zadbanie o porządek w kościele. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 92 do 98.

Dodaj komentarz