XXXI Niedziela Zwykła – 03.11.2019r.

XXXI Niedziela Zwykła – 03.11.2019r.

 

  1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Po sumie spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Od dziś nie ma w niedziele mszy popołudniowych. Wrócimy do nich w okresie Wielkiego Postu.
  2. Jutro czcimy św. Karola Boromeusza a w sobotę Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie.
  3. W tym tygodniu pierwsza środa i czwartek miesiąca ze swoimi nabożeństwami.
  4. W czwartek po mszy św. spotkanie ministrantów a w piątek kandydatów do bierzmowania.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny już dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W okresie stanu wojennego korzystaliśmy z takiej pomocy w postaci darów. Teraz z wdzięczności wspieramy modlitwą i ofiarą do puszek chrześcijan prześladowanych w innych częściach świata. W tym roku chcemy wesprzeć chrześcijan w Sudanie Południowym.
  6. Przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie po mszy św., a w każdą niedzielę o godz. 1000 będzie różaniec wypominkowy. Przy gazetach są jeszcze kartki na wypominki. Można zaznaczyć datę kiedy wyczytać. Wypełnione kartki można wrzucać do pudełka, które jest przy gazetach.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 71 do 74 jeszcze według starej numeracji.
  8. „Bóg zapłać” wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć uroczystość Wszystkich Świętych i procesje na cmentarz a więc strażakom za zabezpieczenie procesji, niosącym chorągwie i nagłośnienie, a także uczniom naszej szkoły, którzy kwestowali na działalność charytatywna Towarzystwa Św. Brata Alberta.
  9. Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Rzeszowie przy ul. Geodetów 1, zawiadamia, że w dni robocze od 730 do 1530 (w środy do 1700) jest możliwość wglądu w projekt operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Rzeszów-Matysówka, można uzyskać niezbędne wyjaśnienia i zgłosić ewentualne uwagi i wnioski w tej sprawie.
  10. W prasie katolickiej przeczytamy wiele o życiu wiecznym w związku z miesiącem listopadem. Jest też nowy numer „Naszej Arki” o św. Marcinie.

 

Dodaj komentarz