XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018r.

XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018r.

 

  1. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania z gimnazjum, a po południowej mszy spotkanie kandydatów na ministrantów.
  2. W środę nowenna do św. Józefa, w piątek obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia bazyliki Laterańskiej w Rzymie, a w sobotę czcimy św. Leona Wielkiego, papieża.
  3. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, przeżywać będziemy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Będziemy modlić się w intencji Ojczyzny a po mszy św. popołudniowej czyli ok. 1600 w Domu Ludowym będzie akademia przygotowana przez dzieci z naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich mieszkańców wioski, aby wspólnie przeżyć tę piękną uroczystość.
  4. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakup kwiatów. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 171 do 175.
  5. „Bóg zapłać” wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć uroczystość Wszystkich Świętych i procesje na cmentarz a więc strażakom za zabezpieczenie procesji, niosącym chorągwie i nagłośnienie, a także uczniom naszej szkoły, którzy kwestowali na działalność charytatywna Towarzystwa Św. Brata Alberta.
  6. Przy gazetach są kartki na wypominki. Przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie po mszy św., a w każdą niedzielę o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia i różańcem wypominkowym.
  7. W najbliższy piątek i w sobotę do godz. 900 odbędzie się zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu RTV i AGD, a więc telewizorów, komputerów, pralek, lodówek. Ten sprzęt można składować na posesji pana Jana Rybińskiego. Nasi strażacy zdeklarowali się, że w piątek popołudniu przejadą przez wioskę i zbiorą ten sprzęt, jeśli ktoś nie ma czym przywieź. Osoby, które nie dadzą rady wynieść tego sprzętu do drogi niech wcześniej zgłoszą to strażakom. Firma, która utylizuje ten sprzęt finansuje szpital na Wybrzeżu Kości Słoniowej i szkołę na Sawannie w Kenii.
  8. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża p. Haliny Sikora, a po sumie czyli mszy o 1030 będzie spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Poświęca ona wiele miejsca 100-leciu odzyskania Niepodległości przez Polskę, a także życiu wiecznemu i żałobie. W nowym numerze „Rycerza Niepokalanej” znajdziemy kalendarz na przyszły rok. Jest również nowy numer „Dominika” dla dzieci pierwszokomunijnych.
  10. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

Dodaj komentarz