XXXI Niedziela zwykła – 05.11.2023r.

1. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Od dziś nie będzie w niedziele mszy świętych popołudniowych. Wrócimy do nich w Wielkim Poście.
  2. W czwartek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. papieża Leona Wielkiego, w sobotę św. Marcina.
  3. W piątek wypada też Narodowe Święto Niepodległości. Jako patrioci wywieśmy na naszych domach flagi narodowe. Uroczystości miejskie rozpoczną się mszą św. w kościele farnym o 1000.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwą i ofiarą do puszek po mszach św. będziemy wspierać potrzebujących na Bliskim Wschodzie.
  5. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach – w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w każdą niedzielę między drugą a trzecią mszą św. czyli o 1030 jest różaniec wypominkowy. Przy gazetach są kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
  6. W piątek na mszę św. i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania.
  7. Towarzystwo Św. Brata Alberta dziękuje za ofiary złożone przy cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych na działalność charytatywną. Ja również ze swej strony serdecznie dziękuję naszym strażakom za zabezpieczenie procesji we wtorek i we Wszystkich Świętych oraz wszystkim za pobożny udział w procesjach. „Bóg zapłać” wszystkim.
  8. Serdecznie dziękuję za zadbanie o porządek w kościele i zakup kwiatów ciętych. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 106 do 126.