XXXI Niedziela zwykła – 30.10.2022 r.

XXXI Niedziela zwykła – 30.10.2022 r.

  1. Dziś o 1500 nabożeństwo różańcowe i ostatnia w tym roku niedzielna msza popołudniowa. Wrócimy do nich w Wielkim Poście.
  2. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych. Msza św. będzie wyjątkowo wcześniej bo o godz. 1600 a po niej procesja różańcowa na cmentarz o ile będzie stosowna pogoda. Spowiedź przed Wszystkimi świętymi od 1530.
  3. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o 730, 930 i 1100. Po sumie procesja na cmentarz. Proszę o zabranie chorągwi a po procesji o pozostawienie ich przy kaplicy. We Wszystkich Świętych Towarzystwo Św. Brata Alberta będzie kwestować na cmentarzu na swoją działalność charytatywną (codzienne wydawanie ubogim obiadów, noclegownia). Podobnie jak było w zeszłym roku proponujemy by w uroczystość Wszystkich Świętych ul. Kukuczki potraktować jako jednokierunkową z wjazdem od ul. Matysowskiej i wyjazdem na ul. Św. Walentego, aby usprawnić ruch przy cmentarzu. Naszych strażaków proszę o zabezpieczenie obu procesji.
  4. We środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o 715 i 1700. W piątek św. Karola Boromeusza.
  5. W listopadzie możemy nieść pomoc zmarłym przez modlitwę i zyskiwane odpusty. Warunki odpustu to brak przywiązania się do grzechu, stan łaski uświęcającej, Komunia św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca św. oraz modlitwa za zmarłych. Dodatkowo w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wystarczy nawiedzenie kościoła, natomiast w pozostałe dni listopada nawiedzenie cmentarza. Przez oktawę Wszystkich Świętych czyli do 8 XI można zyskać odpust zupełny, w pozostałe dni cząstkowy.
  6. W tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W pierwszy piątek spowiedź rano i od 1630
  7. W przyszłą niedzielę po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach – w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w każdą niedzielę między drugą a trzecią mszą św. czyli o 1030 będzie różaniec wypominkowy. Przy gazetach są kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
  9. Dziękuję serdecznie za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na misje. Zostało jeszcze kilka kalendarzy misyjnych. Zachęcamy do wsparcia jeszcze misji.
  10. Serdecznie dziękuję za zadbanie o porządek w kościele. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 106 do 126.

Dodaj komentarz