XXXI Niedziela zwykła – 31.10.2021 r.

XXXI Niedziela zwykła – 31.10.2021 r.

 1. Dziś zakończenie nabożeństw różańcowych. O 1500 będzie msza święta a po niej procesja na cmentarz, gdzie zostanie odmówiony różaniec za zmarłych.
 2. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 730, 930 i 1100. Po sumie procesja na cmentarz. Proszę o zabranie chorągwi a po procesji o pozostawienie ich przy kaplicy. We Wszystkich Świętych Towarzystwo Św. Brata Alberta będzie kwestować na cmentarzu na swoją działalność charytatywną (codzienne wydawanie ubogim obiadów, noclegownia). Strażacy wyszli z propozycją aby dziś i jutro ul. Kukuczki traktować jako jednokierunkową z wjazdem od ul. Matysowskiej i wyjazdem na ul. Św. Walentego, aby usprawnić ruch przy cmentarzu.
 3. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o 715 i 1700. W czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 4. Stolica Apostolska podtrzymuje wydany w związku z pandemią dekret na temat odpustów zyskiwanych za zmarłych w miesiącu listopadzie. Te osiem dni, w których przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych można było zyskiwać odpust zupełny teraz można sobie dowolnie wybrać w ciągu całego miesiąca listopada. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej (czyli wcześniejsza spowiedź), przyjęcie w tym dniu komunii świętej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach Ojca świętego i modlitwa za zmarłych. Osoby starsze, chore i ci, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogły uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję w przyszłości spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) oraz pomodlą się za zmarłych przed obrazem świętym w swoim domu.
 5. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca ze swoimi nabożeństwami. W pierwszy piątek możliwość spowiedzi rano i od 1615
 6. W przyszłą niedzielę po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach – w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w każdą niedzielę między drugą a trzecią mszą św. czyli o 1030 będzie różaniec wypominkowy. Przy gazetach są kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
 8. Dopóki nie będzie obostrzeń w niedziele nie będzie mszy św. popołudniowej.
 9. W związku ze wzrostem zakażeń przewodniczący Episkopatu Polski przypomina o noszeniu maseczek w przestrzeni zamkniętej (a taką jest kościół). Gdyby ktoś zapomniał to w zakrystii są maseczki jednorazowe.
 10. Dziękuję serdecznie za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na misje.
 11. Serdecznie dziękuję za zadbanie o porządek w kościele. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 106 do 126.

Dodaj komentarz