XXXII Niedziela zwykła – 06.11.2022 r.

XXXII Niedziela zwykła – 06.11.2022 r.

 1. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Od dziś nie będzie w niedziele mszy świętych popołudniowych. Wrócimy do nich w Wielkim Poście.
 2. W środę święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek wspomnienie św. papieża Leona Wielkiego, w piątek św. Marcina.
 3. W piątek wypada też Narodowe Święto Niepodległości. Jako patrioci wywieśmy na naszych domach flagi narodowe. Uroczystości miejskie rozpoczną się mszą św. w kościele farnym o 1000. Ks. Biskup Rzeszowski udzielił dyspensy na ten dzień byśmy mogli swobodnie świętować.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz z inicjatywy papieża Franciszka już po raz szósty Światowy Dzień Ubogich Modlitwą i ofiarą do puszek po mszach św. będziemy wspierać ubogich na Ukrainie.
 5. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach – w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w każdą niedzielę między drugą a trzecią mszą św. czyli o 1030 jest różaniec wypominkowy. Przy gazetach są kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
 6. Jutro na mszę św. i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania.
 7. W sobotę w Katedrze o godz. 1500 zostanie odprawiona msza święta w intencji + Ks. Infułata Stanisława Maca wraz z poświęceniem pamiątkowej tablicy i nadaniem jego imieniem skweru na zbiegu ulic Strażackiej i Podmiejskiej.
 8. Towarzystwo Św. Brata Alberta dziękuje za ofiary złożone przy cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych na działalność charytatywną. Serdecznie dziękuję również naszym strażakom za zabezpieczenie procesji w poniedziałek i we Wszystkich Świętych oraz osobom niosącym chorągwie, nagłośnienie i kwestującym. Dziękuję także pani Stanisławie Szyszce i Maciejowi Rąb za uporządkowanie odpadów cmentarnych. Dziękuję również pani Małgorzacie Klęsk z Zalesia za ofiarowanie chryzantem do kościoła. Natomiast panu Zenonowi Stawickiemu dziękuję za wykoszenie działki na Skotniku. „Bóg zapłać” wszystkim.
 9. 11 listopada wchodzi do kin film „Prorok” o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim. Zachęcamy do obejrzenia.
 10. Chociaż co do zasady prawo polskie broni dzieci poczętych to jednak środowiska proaborcyjne obchodzą to prawo i organizują aborcje na polskich dzieciach. Dlatego ruszył projekt obywatelski ustawy mającej temu zapobiec. Dziś i jutro można złożyć podpis pod projektem tej ustawy. Potrzebny jest PESEL i adres.
 11. Serdecznie dziękuję za zadbanie o porządek w kościele i zakup kwiatów ciętych. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 128 do 136.

Dodaj komentarz