XXXII Niedziela zwykła – 07.11.2021 r.

XXXII Niedziela zwykła – 07.11.2021 r.

  1. Dziś po rannej mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Od dziś nie będzie w niedziele mszy świętych popołudniowych. Wrócimy do nich w Wielkim Poście, chyba, że będą wprowadzone ograniczenia ze względu na pandemię.
  2. We wtorek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę wspomnienie św. papieża Leona Wielkiego, w czwartek św. Marcina.
  3. W czwartek wypada Narodowe Święto Niepodległości. Jako patrioci wywieśmy na naszych domach flagi narodowe. Uroczystości miejskie rozpoczną się mszą św. w kościele farnym o 1000.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz z inicjatywy papieża Franciszka już po raz piąty Światowy Dzień Ubogich Modlitwą i ofiarą do puszek po mszach św. będziemy wspierać ubogich oraz chrześcijan w Libanie.
  5. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach – w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w każdą niedzielę między drugą a trzecią mszą św. czyli o 1030 jest różaniec wypominkowy. Przy gazetach są kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
  6. Jutro na mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania.
  7. Towarzystwo Św. Brata Alberta dziękuje za ofiary złożone przy cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych na działalność charytatywną. Serdecznie dziękuję strażakom za zabezpieczenie procesji w niedzielę i we Wszystkich świętych oraz osobom niosącym chorągwie, nagłośnienie i kwestującym. Dziękuję także panu Stanisławowi Królowi i Janowi Jandzie za uporządkowanie odpadów cmentarnych. „Bóg zapłać”.
  8. Serdecznie dziękuję za zadbanie o porządek w kościele i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 128 do 136.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz