XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2020 r.

XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2020 r.

  1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwą i ofiarą do puszek po mszy św. wspieramy chrześcijan prześladowanych w Republice Środkowoafrykańskiej. Dzisiaj msze św. w naszym kościele tylko przed południem a po sumie będzie różaniec wypominkowy.
  2. Jutro Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona, w środę św. Marcina.
  3. W środę również Narodowe Święto Niepodległości – będziemy się modlić w intencji Ojczyzny.
  4. W przyszłą niedzielę z inicjatywy papieża Franciszka już po raz czwarty przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogich. Taca z przyszłej niedzieli na potrzeby inwestycyjne parafii.
  5. Od przyszłej niedzieli do Adwentu będzie czwarta msza św. o 1530. Wcześniej, czyli o 1500 będzie koronka i różaniec wypominkowy.
  6. W dni powszednie za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się po mszy św. wieczornej. Przy gazetach są jeszcze kartki na wypominki i pudełko, do którego można wrzucać wypełnione kartki. Można zaznaczyć na nich datę kiedy wyczytać.
  7. Przez najbliższy tydzień msze św. w naszym kościele będą tylko o 1700.
  8. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, ks. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych aż do odwołania. Przypominamy o uczestniczeniu w liturgii z zasłoniętymi ustami i nosem. Powierzchnia naszej świątyni pozwala na uczestniczenie w liturgii 20 osób.
  9. „Bóg zapłać” za ofiary na tacę z zeszłej niedzieli na utrzymanie cmentarza.
  10. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym dyżur ten niech podejmą mieszkańcy Alpejskiej od numeru 1 do numeru 15.

 

Dodaj komentarz