XXXII Niedziela zwykła – 12.11.2023r.

1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – modlitwą i ofiarą do puszek po mszach świętych wspieramy w tym roku chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  2. Jutro wspomnienie Pierwszych Męczenników Polski: Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, w sobotę bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszej diecezji.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego a w niedzielę do bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  4. W piątek po mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogich. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby inwestycyjne.
  6. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach – w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w każdą niedzielę między drugą a trzecią mszą św. czyli o 1030 jest różaniec wypominkowy. Przy gazetach są kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
  7. We piątek nasza Szkoła przeżywać będzie Święto Patrona. O godz. 830 będzie msza święta w kościele a po niej uroczysta akademia w szkole. Na mszę św. serdecznie zapraszamy nie tylko dzieci i rodziców ale wszystkich mieszkańców Matysówki, którzy kiedyś uczęszczali do tej szkoły.
  8. W celu zmniejszenia kosztów wywozu odpadów z cmentarza będzie podstawiona przyczepa do której można wrzucać wyłącznie chryzantemy bez doniczek.
  9. Serdecznie dziękuję za zadbanie o porządek w kościele i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 128 do 136.