XXXIII Niedziela zwykła – 13.11.2022 r.

XXXIII Niedziela zwykła – 13.11.2022 r.

  1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – wspieramy chrześcijan na Ukrainie, oraz z inicjatywy papieża Franciszka przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Modlitwą i ofiarą do puszek po mszach św. wesprzyjmy te inicjatywy. Można wziąć ulotkę i pomóc bezpośrednio przekazując ofiarę na konto Caritas.
  2. W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszej diecezji.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego a w sobotę do bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  4. Jutro po mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po mszach świętych nabożeństwo, za udział w którym można zyskać odpust zupełny. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby inwestycyjne. Po sumie spotkanie Rady Parafialnej.
  6. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach – w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w każdą niedzielę między drugą a trzecią mszą św. czyli o 1030 jest różaniec wypominkowy. Przy gazetach są kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
  7. We wtorek nasza Szkoła przeżywać będzie Święto Patrona. O godz. 830 będzie msza święta w kościele a po niej uroczysta akademia w szkole. Na mszę św. serdecznie zapraszamy nie tylko dzieci i rodziców ale wszystkich mieszkańców Matysówki, którzy kiedyś uczęszczali do tej szkoły.
  8. W celu zmniejszenia kosztów wywozu odpadów z cmentarza została podstawiona przyczepa do której można wrzucać wyłącznie chryzantemy bez doniczek.
  9. Serdecznie dziękuję za zadbanie o porządek w kościele i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 138 do końca czyli do numeru 166. Kolejną ulicą będzie Alpejska.

 

 

 

Dodaj komentarz