XXXIII Niedziela zwykła – 14.11.2021 r.

XXXIII Niedziela zwykła – 14.11.2021 r.

 

  1. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – wspieramy chrześcijan w Libanie, oraz z inicjatywy papieża Franciszka przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Modlitwą i ofiarą do puszek po mszach św. wesprzyjmy te inicjatywy. Warto wziąć obrazek z modlitwą za Kościół prześladowany a także ulotkę i np. pomóc przez wysłanie SMS-a.
  2. W czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszej diecezji a w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.
  3. W tym tygodniu w naszym kościele będą nowenny: w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Miłosierdzia Bożego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po mszach świętych nabożeństwo, za udział w którym można zyskać odpust zupełny. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby inwestycyjne. Przewodniczący EP ogłosił zbiórkę do puszek na migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Po sumie spotkanie Rady Parafialnej.
  5. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach – w dni powszednie po mszy św. wieczornej a w każdą niedzielę między drugą a trzecią mszą św. czyli o 1030 jest różaniec wypominkowy. Przy gazetach są kartki na wypominki. Można na nich podać datę, w który dzień się pomodlić.
  6. Jutro nasza Szkoła przeżywać będzie Święto Patrona. O godz. 900 będzie msza święta w kościele a po niej uroczysta akademia w szkole. Na mszę św. serdecznie zapraszamy nie tylko dzieci i rodziców ale wszystkich mieszkańców Matysówki, którzy kiedyś uczęszczali do tej szkoły.
  7. Policja przekazała sporą ilość ulotek jak nie dać się nabrać oszustom wyłudzającym pieniądze. Warto zabrać dla siebie i dla bliskich czy znajomych.
  8. Fundacja Słodkie Marzenia zaprasza w dniu 17 listopada (środa) o godz. 1800 do Rzeszowskiego Domu Kultury filia Matysówka na spotkanie dla osób z cukrzycą i ich rodzin. W programie prelekcje o zdrowiu oraz badanie poziomu cukru i ciśnienia.
  9. Serdecznie dziękuję za zadbanie o porządek w kościele i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu proszę, aby dyżur ten podjęły numery parzyste z Matysowskiej od 138 do końca czyli do numeru 166. Kolejną ulicą będzie Alpejska.

 

Dodaj komentarz