XXXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020 r.

XXXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020 r.

  1. Dziś w całym Kościele z inicjatywy papieża Franciszka przeżywany jest IV Światowy Dzień Ubogich. Taca dzisiejsza na potrzeby inwestycyjne parafii. Dziś ze względu na ograniczenia pandemiczne będzie czwarta msza św. o 1530. Wcześniej o 1500 będzie koronka i różaniec wypominkowy.
  2. We wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszej diecezji, w piątek św. Rafała Kalinowskiego a w sobotę Ofiarowanie NMP.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w piątek do Miłosierdzia Bożego a w niedzielę do św. Rity.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  5. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie po mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1500. Przy gazetach są jeszcze kartki na wypominki, które po wypełnieniu można wrzucać do pudełka.
  6. Msze św. w tym tygodniu będą rano o 715 i wieczorem o 1700.
  7. Po mszy św. radnych parafialnych proszę o podejście do zakrystii.
  8. Przypominam, że ks. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych aż do odwołania. Powierzchnia naszej świątyni pozwala na uczestniczenie w liturgii 20 osób, dlatego apel zwłaszcza do osób starszych i schorowanych, by korzystały z tej dyspensy. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o możliwości dezynfekcji rąk – płyn jest na kropielnicach.
  9. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. W najbliższym o podjęcie tego dyżuru prosimy mieszkańców Alpejskiej od numeru 19 do końca czyli numeru 39. Kolejną ulicą będzie Pienińska. Dziękuję również za ofiary w zeszłą niedzielę na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Republice Środkowoafrykańskiej.

 

 

 

Dodaj komentarz