XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2018r.

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Dzisiaj również wspominamy bł. Karolinę Kózkównę – patronkę naszej diecezji. Taca dzisiejsza na cele inwestycyjne parafii. Radnych parafialnych proszę po mszy o podliczenie.
2. We wtorek św. Rafała Kalinowskiego, w środę Ofiarowanie NMP a w czwartek św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej.
3. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego i zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej i KSMu. Po mszy św. o 7:30 spotkanie Rady Parafialnej, natomiast na mszy św. o 10:30 do grona ministrantów zostaną włączeni tegoroczni kandydaci. Różaniec poprowadzi Róża pani Marii Szyszki.
4. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i zakupione kwiaty. W najbliższym tygodniu o podjęcie tego dyżuru prosimy osoby z numerów od 181 do 185.
5. W miesiącu listopadzie zachęcamy do modlitwy za zmarłych, szczególnie w każdą niedzielę o godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia i różańcem wypominkowym.
6. W tym tygodniu odbędą się również spotkania kandydatów do bierzmowania. W piątek po nabożeństwie spotkanie będzie miała klasa ósma, a w niedzielę po mszy o 10:30 klasa trzecia gimnazjum.
7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W długie jesienne wieczory można ubogacić się jej lekturą.
8. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.