Zesłanie Ducha Świętego – 05.06.2022r.

Zesłanie Ducha Świętego – 05.06.2022r.

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny, chociaż komunię św. wielkanocną, do której mobilizuje nas przykazanie kościelne można przyjmować do przyszłej niedzieli czyli uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 2. Dzisiaj po rannej mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Od dziś do października nie będzie niedzielnych mszy popołudniowych.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Matki Kościoła. Msze św. o 800 i 1800. Chociaż nie ma obowiązku to jednak zachęcamy do świątecznego charakteru jutrzejszego dnia – choćby do udziału we mszy św.
 4. Ponadto w środę św. Jadwigi Królowej, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zaś w sobotę św. Barnaby Apostoła.
 5. Dzisiaj od godz. 1400 na boisku szkolnym odbędzie się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci.
 6. Jeszcze przed wakacjami rozpoczniemy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Pierwsze organizacyjne spotkanie kandydatów (kl. VII) i ich rodziców odbędzie się w piątek po mszy św.
 7. W następnym tygodniu wypada uroczystość Bożego Ciała. Już dzisiaj proszę o przygotowanie czterech ołtarzy: I – ul. Skalista, II – ul. Wichrowa, III – ul. Matysowska numery nieparzyste od 1 do 29, IV – ul. Matysowska numery nieparzyste od 31 do 51.
 8. Trwa wojna na Ukrainie. Trochę nam już to spowszedniało a tam wciąż potrzeba pomocy. Caritas organizuje ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. W przedsionku kościoła są kartony, które można zabrać do domu i napełnić zakupami (żywnością z długim terminem ważności lub chemią). Ponieważ w tych paczkach mieści się do 18 kg produktów (tak, aby jedna rodzina mogła przeżyć jeden tydzień), nie każdego stać na taki gest stąd przez cały tydzień do przyszłej niedzieli będzie stał kosz i takie produkty można przynosić a Grupę Charytatywną proszę, aby w przyszłym tygodniu napełniły tymi produktami paczki. Na stoliku z gazetami są listy potrzebnych produktów do jednej paczki więc dla orientacji można sobie zabrać by wiedzieć co jest potrzebne.
 9. W ostatnim tygodniu otrzymałem kilka telefonów od mieszkańców w związku z Nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Rzeszowa z prośbą aby mieszkańcy naszego osiedla zainteresowali się tym tematem. Sprawa jest ważna bo może ktoś planuje się budować lub sprzedać działkę a może się okazać, że jest ona przeznaczona pod tereny zielone i budowa będzie niemożliwa. Wyszła propozycja by zorganizować jakieś spotkanie jak miało to miejsce na innych osiedlach, ale to nie parafia jest organizatorem takich spotkań. Jeżeli dotrze do parafii informacja na ten temat to może być ona przekazana na ogłoszeniach parafialnych.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Świeca i Gabriela Nizioł oraz Daniel Płonka i Gabriela Ślońska – zapowiedzi trzecie. Mateusz Płodzień i Karolina Zalot – zapowiedź druga. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 11. Serdecznie dziękuję za utrzymanie porządku w kościele w minionym tygodniu, zakupienie róż do św. Rity i złożoną ofiarę. Panu kościelnemu dziękuję za umajenie kościoła na dzisiejsze święto. W tym tygodniu proszę, aby o porządek w kościele zadbali mieszkańcy ulicy Matysowskiej z numerów nieparzystych od 177 do 185.

Dodaj komentarz