Zesłanie Ducha Świętego – 09.06.2019r.

Zesłanie Ducha Świętego – 09.06.2019r.

 1. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, jednak Komunię św. wielkanocną można przyjmować jeszcze do przyszłej niedzieli czyli uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Dziś przy naszej szkole od godz. 1400 odbędzie się Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami. Organizatorzy serdecznie zapraszają
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Matki Kościoła. Msze św. o 730 i 1800.
 3. Ponadto w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Barnabę Apostoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, oraz św. Antoniego (po mszy św. poświęcenie lilii), w piątek bł. Michała Kozala.
 4. W środę w katedrze o 1900 nabożeństwo fatimskie.
 5. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Róża p. Marii Pańczak.
 6. Trwają zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Zainteresowani więcej informacji znajdą na plakacie w przedsionku kościoła.
 7. Trwają również zapisy na półkolonie dla dzieci w naszym Domu Kultury Szczegóły na stronie internetowej rdk.rzeszow.pl.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Arkadiusz Szczepański z parafii Rzeszów-Matysówka oraz Sylwia Paluch z parafii Tyczyn, zapowiedź pierwsza. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami ma obowiązek powiadomić Urząd Parafialny.
 9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła zakup kwiatów. O podjęcie tego dyżuru w najbliższym tygodniu proszę osoby z numerów od 157 do 163 według starej numeracji.
 10. Pewnie nie wszyscy parafianie byli tydzień temu w naszym kościele, dlatego pragnę przypomnieć, że nastąpiła zmiana na stanowisku grabarza w naszej parafii. Funkcję tę przejął Zakład Pogrzebowemu „Alfa” z Błędowej Tyczyńskiej. Przy gazetach są jeszcze wizytówki tego zakładu, które można sobie zabrać.
 11. W prasie katolickiej znajdziemy wiele na temat Osoby Ducha Świętego. W „Gościu Niedzielnym” jest płyta z przemówieniami św. Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Są też nowe numery „Cuda i Łaski Boże” oraz „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Rycerzyka”.
 12. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzę wielu łask Bożych a pozostałym miłej niedzieli i błogosławieństwa przez cały tydzień.

 

 

Dodaj komentarz